تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

هشدار دادستان کرج در مورد کلاهبرداری با پیامک جعلی «ثنا»

حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: کلاهبردارن با ارسال پیامک جعلی سامانه «ثنا» و نصب بدافزار بر روی گوشی، اقدام به خالی کردن حساب قربانیان می‌کنند، افزایش آگاهی مهم‌ترین مانع در برابر این کلاهبرداری است.

کد خبر: ۱۰۹۹۳۰
۱۲:۳۸ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰

هشدار دادستان کرج در مورد کلاهبرداری

دیدارنیوز ـ حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به تشکیل چندین فقره پرونده در خصوص کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک آلوده به لینک بدافزار و خالی شدن حساب کاربران، گفت: در این ترفند با عنوان سامانه «ثنا»، عده‌ای از مجرمین سایبری با طراحی و ارسال پیامک حاوی یک لینک آلوده به بدافزار فیشینگ، کاربران را ترغیب به ورود و نصب بدافزار و واریز وجوه اندک می‌کنند.

مددی افزود: این بدافزار قابلیت ارسال و دریافت پیامک از گوشی قربانی خود را دارد و مجرمین با استفاده از این قابلیت و به دست آوردن اطلاعات بانکی کاربران، اقدام به برداشت و خالی کردن حساب قربانیان خود می‌کنند.

وی با اشاره به بازداشت چندین نفر در این رابطه با دستور قضایی تصریح کرد: مهم‌ترین عامل در ناکام کردن این نوع ترفند‌های کلاهبرداری، افزایش آگاهی‌ها در این خصوص است؛ کاربران حتما توجه داشته باشند که خدمات الکترونیک قضایی از قبیل مشاهده اطلاعات و ابلاغ رایگان است و پیامک‌های ارسالی از قوه قضائیه، فاقد لینک هر نوع سایتی است؛ البته هر یک از هم وطنان می‌توانند با مراجعه به سایت adliran.ir از قابلیت‌های خدمات قضایی الکترونیک استفاده کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اعلام بازداشت سه باند در این خصوص توسط پلیس فتا، تصریح کرد: هر یک از شهروندان که قربانی این نوع کلاهبرداری شده اند می‌توانند برای طرح شکایت به ناحیه یک یا دو دادسرای عمومی و انقلاب کرج واقع در محدوده پل آزادگان مراجعه کنند.

برچسب ها: کلاهبرداری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر