تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

دستیار پنهانی یحیی گل محمدی مشخص شد!

سید جلال حسینی نه در فوتبال حرفه ای آلمان تربیت شده و نه در کودکی و نوجوانی در لاماسیا بوده است. او ذاتا یک حرفه ای است که دستیار پنهان یحیی گل محمدی در داخل و بیرون زمین است و سرمربی پرسپولیس هم قدر او را خوب می داند.

کد خبر: ۱۰۸۹۲۸
۰۸:۴۰ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۰

دستیار پنهانی یحیی

دیدارنیوز - خبرنگارانی که در سال های اخیر با سید جلال حسینی مصاحبه یا مثل نگارنده خصوصی با او گفت و گو کرده اند تأیید می کنند، کاپیتان پرسپولیس یک فوتبالیست خاص و خوش اخلاق است.

شما به عنوان خبرنگار وقتی با سید جلال تماس می گیرید معمولا نمی توانید تیترهای جنجالی و حاشیه ای از زبان او بیرون بکشید مگر آن که خودش بخواهد حرف بزند.

شاید سالی یا دو سالی یک بار کاپیتان پرسپولیس مصاحبه تند می کند و حرف های دلش را می زند که باز هم در راستای موفقیت تیمش است.

سید جلال حسینی به نسلی تعلق دارد که خیلی اهل اینستاگرام و فضای مجازی نیستند و بیشتر سعی می کنند در فضای حقیقی زندگی کنند.

احتمالا کمتر کسی از بیرون پرسپولیس این موضوع را می داند اما کاپیتان این تیم به شدت روی فعالیت های همبازیانش به ویژه بازیکنان جوان تر در اینستاگرام حساس است و در مواقع ضروری تذکرات لازم را می دهد.
اگر سید جلال ببیند یا احساس کند یک بازیکن جوان یا تازه اوج گرفته خیلی جوگیر شده یا بیش از اندازه در رسانه ها خودش را مطرح کرده بلافاصله از در دوستی وارد می شود و مواردی را گوشزد می کند.

کاپیتان پرسپولیس کاپیتان مودبی است و از دایره ادب هم معمولا خارج نمی شود. سال گذشته علی شجاعی بازیکن تازه وارد آن زمان پرسپولیس با تعجب از بزرگی سید جلال می گفت که در اولین تمرین او را " آقای شجاعی" صدا زده است.

شاید جدی ترین بازیکن پرسپولیس در زمین مسابقه بسیار جدی باشد و گاهی با داد و فریاد همبازیانش را راهنمایی کند اما همه می دانند بیرون زمین یک دلسوز واقعی است.

فوتبالیست ۳۹ ساله ای که در مصاحبه با خبرورزشی می گوید: " ۱۰ سالی می شود لب به نوشابه نزده ام" بی تردید الگویی مناسب برای همه بازیکنان است.

ناگفته پیداست وقتی کاپیتان یک تیم نوشابه نخورد سایر بازیکنان هم رژیم حرفه ای گرفته و در اردوها رعایت می کنند و...
روزی به صورت خصوصی از سید جلال حسینی پرسیدم که وقتی در دقیقه ۹۳ بازی برگشت لیگ نوزدهم برابر پیکان به عنوان تعویضی وارد زمین شدی ناراحت نشدی و با تمام وجود دویدی تا توپ را از داخل دروازه بیرون بیاوری. چرا؟

جواب جالب و قابل تأملی داد: آن لحظه چند بازیکن جوان و نیمکت نشین در پرسپولیس مشغول تماشای من بودند. شاید چند میلیون نفر هم از پای گیرنده های تلویزیونی سید جلال حسینی را می دیدند و مربیان پرسپولیس هم همین طور! من باید چه رفتاری می کردم که هم به اعتبار خودم لطمه نزنم و هم الگوی مناسبی برای جوان ترهای تیم باشم. اینکه یک لحظه عصبانیت یا رفتار غیرحرفه ای من می توانست چقدر به تیم و خودم لطمه بزند. ضمن آن که باید به سرمربی تیم احترام می گذاشتم چون از روز اول فوتبالم این وظیفه را یاد گرفتم و ... بنابراین کارخاصی نکردم و همان رفتاری را انجام دادم که باید انجام می دادم.

آری، این جملات بازیکنی با ۱۱۵ بازی ملی بود که در دقیقه ۹۳ برای تعویض و رفتن به زمین فرا خوانده می شود. او به قدری برای دفاع از دروازه پرسپولیس در یک موقعیت حساس ایستگاهی برای حریف انگیزه داشت که زودتر از خروج علی علیپور وارد میدان شده و با سرعت تمام به صف خط دفاعی تیمش اضافه شد؛ یک رفتار تمام حرفه ای!

سید جلال حسینی نه در فوتبال حرفه ای آلمان تربیت شده و نه در کودکی و نوجوانی در لاماسیا بوده است. او ذاتا یک حرفه ای است که دستیار پنهان یحیی گل محمدی در داخل و بیرون زمین است و سرمربی پرسپولیس هم قدر او را خوب می داند.

به عنوان یک خبرنگارحرفه ای که بیش از دو دهه در این شغل فعالیت دارم باید درخاتمه اعتراف کنم مصاحبه و گپ زدن خصوصی با سید جلال حسینی لذت بخش و آموزنده است. باورکنید!

برچسب ها: پرسپولیس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
هوادار پرسپولیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
0
0
سلام
خدایا شکرت در زمانه ای زندگی می کنیم که تیم محبوبم کاپیتان محترم و حرفه ای و با شخصیتی مثل سید جلال داره و در غمها و شادیها بالاسر تیم هست.
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر