تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!

طالبان: لزومی ندارد زنان ورزش کنند!

قابل پیش‌بینی بود که طالبان حقوق زنان افغانستان را زیرپا بگذارد. احمدالله وثیق، رئیس کمیسیون فرهنگی طالبان گفته خیلی بعید است که موضع طالبان درباره ورزش زنان این کشور تغییر کند.

کد خبر: ۱۰۷۸۹۴
۲۲:۳۶ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

طالبان زنان ورزش

 

دیدارنیوز: به گزارش نیویورک پست، احمدالله وثیق در مصاحبه با SBS نیوز گفته زنان و دختران افغانستان مجاز نیستند به انجام کریکت یا هر ورزش دیگری بپردازند زیرا چنین فعالیت هایی برای آن ها ضرورتی ندارد. وثیق در این باره گفته: «فکر نمی کنم زنان و دختران مجاز به انجام کریکت باشند زیرا لزومی ندارد آن ها به انجام این ورزش بپردازند. در کریکت ممکن است شرایطی ایجاد شود که صورت یا بدن آن ها پوشیده نباشد و اسلام اجازه نمی دهد زنان به این شکل دیده شوند. اگر هم این اتفاق نیفتد، فیلم و عکس های این زنان در نهایت دیده خواهد شد و این اتفاق نباید رخ دهد. اسلام و امارت اسلامی، به زنان اجازه انجام هیچ ورزشی نمی دهد.»

وثیق ماه گذشته در گفتگو با SBS پشتو گفته بود فقط تیم ملی مردان کریکت افغانستان مجاز است به فعالیتش ادامه دهد و آن ها با سفر این تیم در ماه نوامبر به استرالیا جهت برگزاری یک مسابقه، موافقت کرده اند. با این حال، شورای بین المللی کریکت، بازی استرالیا و افغانستان را در پی اظهارات وثیق لغو کرد چرا که تمام ۱۲ عضو این شورا باید تیم زنان هم داشته باشند. با این حال طالبان برنامه ای ندارد تا موضعش درباره ورزش زنان را تغییر دهد. طالبان به دختران و زنان اجازه فعالیت در هیچ ورزشی را نمی دهد چون ورزش را برای آن ها خطرناک می داند

وثیق درباره ممنوعیت ورزش زنان در افغانستان ادامه داد: «حتی اگر با مشکلات و مخاطراتی روبرو شویم، باید برای دین مان بجنگیم تا از قوانین اسلام پیروی شود. ما از ارزش های اسلامی نخواهیم گذشت، حتی اگر به قیمت واکنش های منفی و مخالفت ها تمام شود. ما قوانین اسلامی را کنار نخواهیم گذاشت.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر