تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

عبدالله عبدالله: فهیم دشتی شیفته راه احمد شاه مسعود بود

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی با نشر پیام تسلیت در پیوند به کشته شدن فهیم دشتی، خبرنگار و سخنگوی جبهه مقاومت، از او به عنوان «انسان مومن، متعهد، ارزش‌گرا، مخلص» و شیفته راه «قهرمان ملی کشور» یاد کرده است.

کد خبر: ۱۰۷۷۶۳
۱۶:۳۱ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

 

عبدالله عبدالله: فهیم دشتی قهرمان ملی کشور است

دیدارنیوز: رییس شورای عالی مصالحه ملی روز سه‌شنبه، شانزدهم سنبله با نشر یادداشتی در پیوند به کشته شدن فهیم دشتی، گفته است که جنگ، هر روز فرزندان بیش‌تر این کشور را به خاک و خون می‌کشد، خانواده‌ها را به سوگ می‌نشاند و وطن را از سرمایه‌های انسانی محروم می‌کند.

عبدالله در این یادداشت هم‌چنان گفته است: «دشتی در راه روشنگری با تمام وجود همت گماشت و سنگر رسانه و نهاد‌های رسانه‌ای را برای رشد ارزش‌های مسلکی ژورنالیسم، نهادینه شدن آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات در جامعه بر هر کار دیگری ترجیح داد.»

رییس شورای مصالحه ملی هم‌چنان از عبدالودود ذره، خواهرزاده احمدشاه مسعود، که همراه با فهیم دشتی در درگیری با طالبان کشته شد به عنوان دوست خود و نیز «مبارز پاکباز» و «کدر ورزیده» کشور یاد کرده است.

محمد فهیم دشتی، خبرنگار پیشین و سخنگوی جبهه مقاومت علیه طالبان، همراه با عبدالودود ذره شام روز یک‌شنبه، چهاردهم سنبله، در منطقه «دشتک» ولایت پنجشیر در نبرد با طالبان جان باخت.

منبع: هشت صبح 

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
0
0
جنگ در افغانستان جنگ برادر با برادر است فغلا بهتره که مسعود کوتاه بیاید ودر دولت طالبان سهیم شود ووزارتدفاع را قبول کند وهمه باهم افغانستان را بسازند تا کی جنگ وآدم کشی این مردم مظلوم چه گناهی دارند بخاطر مردم باهم صلح کنند وبه عقاید همدیگر احترام بگذرند
ود
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر