تیتر امروز

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۶)

۱ روز تا وین؛ روز مذاکرات پشت پرده!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با دیدار برای رصد اخبار روزانه همراه باشید.
رکورد‌های جالب توپ طلا!
یک روز مانده تا اهدای «بالون دُر»

رکورد‌های جالب توپ طلا!

یکی از بزرگ‌ترین رویا‌های بازیکنان فوتبال در جهان به دست آوردن توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن سال است. در فاصله کوتاهی تا معرفی بازیکن برتر امسال، نگاهی به رکورد‌های این جایزه انداخته‌ایم.

استعفای آملی لاریجانی ارتباطی به رد صلاحیت علی لاریجانی ندارد

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا گفت: مساله استعفای آیت‌الله آملی لاریجانی از شورای نگهبان به علت اختلاف نظر در شیوه و نحوه بررسی صلاحیت‌ها نبود نه به دلیل مسائل شخصی و صرفا رد صلاحیت برادرش.

کد خبر: ۱۰۷۴۶۴
۱۵:۴۸ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

استعفای آملی لاریجانی ارتباطی به رد صلاحیت علی لاریجانی ندارد

دیدارنیوز - ناصر ایمانی تحلیلگر سیاسی اصولگرا درخصوص استعفای آیت‌الله آملی لاریجانی از عضویت در شورای نگهبان و مطرح شدن برخی تحلیل‌ها با این مضمون که این استعفاء به دلیل ردصلاحیت علی لاریجانی برادر وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر بوده است، گفت: نظر من این است که از جنبه خوش‌بینانه به این مساله نگاه و آن را تحلیل کنیم و اینطور با بدبینی و به صورت شخصی نگاه نکنیم که مثلا «برادرش را ردصلاحیت کردند و ایشان استعفاء داده است»؛ ما به صورت دینی هم اجازه نداریم اینطور با بدبینی به موضوع نگاه کنیم، اگرچه شاید هم این‌طور بوده باشد.

تحلیلگر سیاسی اصولگرا در ادامه بیان کرد: مساله به این صورت است که یک فردی به نام آقای دکتر علی لاریجانی کاندیدای انتخابات شده بود، شما اصلا ارتباط شخصی و برادری را نگاه نکنید. در این جلساتی که برگزار شده بود، یک استدلال‌هایی برای ردصلاحیت ایشان از سوی برخی از اعضای محترم شورای نگهبان آورده شده بود که برخی دیگر از اعضا از جمله فقیهی به نام آیت‌الله آملی لاریجانی این استدلال‌ها و این نحوه ورود به مسائل برای رد یا تاییدصلاحیت را نپذیرفتند و در این زمینه اختلاف‌نظر پیدا کردند، برای همین هم استعفاء دادند. یعنی مساله اینطور شخصی که؛ «چون برادر من را حذف کردند من استعفا می‌دهم» نیست. 

وی افزود: به این علت که مساله عدم تایید صلاحیت آقای دکتر لاریجانی مساله بسیار مهمی است و با کاندیداهای دیگری که در این دوره یا دوره‌های قبل ردصلاحیت شده بودند متفاوت بود، حتی با ردصلاحیت مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی هم تفاوت داشت و به همین خاطر هم اختلاف‌نظرها جدی بود.

کنشگر سیاسی اصولگرا همچنین ادامه داد: البته بنده به دلایل دیگری استعفای آقای آملی لاریجانی را به مصلحت کشور و شخص ایشان نمی‌دانم و بهتر می‌دانستم که ایشان استعفا نمی‌داد. اما می‌خواهم بگویم که اگر قصد داریم قضاوت یا تحلیل کنیم باید اینطور قضاوت کنیم که این استعفاء به خاطر برادرش و یک موضوع شخصی نبوده، بلکه به خاطر یک رویه‌ای بوده که آن را درست نمی‌دانست. اگرچه من این استعفا را صحیح نمی‌دانم و فکر می‌کنم که ایشان کار درستی نکردند.

ایمانی درخصوص پیش‌بینی از آینده سیاسی برادران لاریجانی در سپهر سیاسی کشور، گفت: یکی از دلایلی که من برای این مخالفت با استعفاء داشتم، همین مساله بود. به این علت که به هرحال کشور می‌تواند از وجود این دو فرد ارزشمند که در جایگاه خودشان می‌توانند مثمرثمر برای شرایط کشور باشند، استفاده کند؛ در حالیکه آرام آرام دارند به این ترتیب کنار می‌کشند و این اتفاق خوبی نیست.

وی افزود: این مساله هم برای کشور که از خدمات این دو بزرگوار بخواهد محروم شود و هم برای شخص این دو بزرگوار و خانواده لاریجانی اتفاق مطلوبی نیست.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر