تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

بنت: بعید است با دو دستگی در رهبری فلسطین با آن‌ها صلح کنیم

نخست وزیر اسرائیل پیش از سفر به آمریکا برای دیدار با جو بایدن، احتمال صلح با فلسطین به دلیل دو دستگی رهبری در آن کشور را بعید دانست.

کد خبر: ۱۰۶۱۹۴
۰۹:۳۹ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

بنت: بعید است با دو دستگی در رهبری فلسطین با آن‌ها صلح کنیم

دیدارنیوز - نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نخستین مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز قبل از عزیمت به آمریکا گفت که وی شهرک‌های کرانه باختری را که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با آن مخالف است، گسترش خواهد داد.
وی از تأیید طرح‌ آمریکا برای بازگشایی کنسولگری آمریکا برای فلسطینی‌ها در قدس خودداری کرد.

بنت رسیدن به توافق صلح با فلسطینی‌ها در دوره نخست وزیری وی و در آینده نزدیک را بعید دانست و دلیل آن را مخالفتش با هرگونه حاکمیت فلسطین و دودستگی فلسطین و نبود رهبری متحد دانست.

وی گفت: مذاکرات صلح به صورت جزئی اتفاق نخواهد افتاد چراکه رهبری فلسطین دچار دودستگی است. در سطح عملی هرگونه تلاشی برای حل این مسئله می‌تواند به فروپاشی ائتلاف دولت بینجامد. می‌توان بیشتر مشکلات از جمله نزاع با فلسطینی‌ها را از طریق "اقتصاد، اقتصاد، اقتصاد" حل کرد.

بنت همچنین بر آمادگی خود برای ورود به جنگ دیگری با حماس حتی در صورتی که بهای آن از دست دادن حمایت چهار نماینده عرب کنست برای ابقایش در قدرت باشد، تأکید کرد.

وی گفت که با بایدن درباره ایران به رویکرد مشترکی خواهد رسید و استراتژی جدیدی را در این باره که شامل ائتلاف با کشورهای عربی علیه ایران و اتخاذ اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی و ادامه حملات پشت پرده علیه ایران است، ارائه خواهد کرد.

بنت تأکید کرد که بایدن دوست قدیمی و واقعی اسرائیل است.
وی در توییتی گفت که با بایدن درباره پرونده‌های زیادی از جمله پرونده ایران گفتگو خواهد کرد و حل اقدامات ضروری برای حفظ برتری نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه را مطرح خواهد کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: نفتالی بنت
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر