تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!
سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

همین چند وقت پیش دوربین تلویزیون با سارقی مصاحبه کرد که مدعی بود هر ماشینی که دلش بخواهد را می‌دزدد و برای صاحبش دست تکان بدهد! آیا سرقت ماشین در ایران به همین سادگی است؟ این گزارش را از دست...

شعر خوانی در دفاع از یک وزیر در شأن مجلس انقلابی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه عده‌ای به عنوان موافق یا مخالف وزیر پیشنهادی شعر بخوانند در شأن مجلس نیست.

کد خبر: ۱۰۶۰۶۸
۱۱:۳۹ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

شعر خوانی در دفاع از یک وزیر در شأن مجلس انقلابی نیست

دیدارنیوز: ابراهیم رضائی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی مجلس طی تذکری اظهار داشت: برخی از سخنگوی کمیسیون‌ها در ایراد نظرات کمیسیون پیرامون برنامه وزرای پیشنهادی به تحلیل نظرات شخصی خود پرداختند و از سوی دیگر برخی جریانات خارجی در تلاشند تا وزرا رأی اعتماد از مجلس کسب کنند، شاید این نوع اقدامات در دولت روحانی رایج بود، اما قطعاً حجت الاسلام رئیسی راضی به این نیست که عده‌ای اینجا به دلالی رأی بپردازند.

وی افزود: رهبری فرمودند آفت عمده سرگرم شدن نمایندگان به حواشی زیانبار یا وارد کردن انگیزه‌های ناسالم شخصی و جناحی و سهل‌انگاری در واقعیات و دسته‌بندی‌های احیانا ناسالم قومی، منطقه‌ای و قبیله‌ای است.

رضایی ادامه داد: موافقان و مخالفان هر وزیر طبق قانون باید درباره برنامه پیشنهادی وزرای معرفی شده اظهارنظر کنند، متأسفانه در روز‌های گذشته افرادی در موافقت و مخالفت صحبت کردند که اظهارات آن‌ها بیان سوال یا تعریف و تمجید از وزرا بوده است، این موضوع شائبه ایجاد می‌کند و فرصتی که برای موافقان و مخالفان صوری ایجاد شده در شأن مجلس انقلابی نیست.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: وقت مجلس، وقت بیت‌المال است و نمایندگان باید درباره مسائل اصلی اظهارنظر کنند، ما در شرایطی هستیم که مدیران استراتژیکی کشور را برای ۴ سال آینده انتخاب خواهیم کرد لذا اینکه عده‌ای به عنوان موافق یا مخالف وزیر پیشنهادی شعر بخوانند در شأن مجلس نیست.

در ادامه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس گفت: سخنگوی کمیسیون‌ها نظر شخصی خود را اعلام نمی‌کنند بلکه نظر کمیسیون درباره وزرای پیشنهادی را قرائت می‌کنند. مجلس در این شرایط انقلابی عمل کرده و هر وزیر تنها با یک همراه امکان حضور در مجلس را پیدا کرده لذا اینکه عده‌ای در بیرون کار‌هایی را انجام می‌دهند به خودشان مربوط است.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر