تیتر امروز

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!
از چشم جهان (۱۴)

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!

در چهاردهمین شماره ستون از چشم جهان حمیدرضا بابایی مقاله‌ای از فارین پلیسی را ترجمه کرده است که دردسرهای احتمالی طالبان برای ایران می‌پردازد. دردسرهایی که ممکن است بزرگ باشد!
سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۸) + فایل صوتی

سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران

هجدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به سفر هفته آینده اردوغان به نیویورک و مواجه او با جو بایدن اختصاص دارد. رئیس جمهوری که به قدرت رسیدنش یک بدشانسی محض برای اردوغان بود!
داستان پر پیچ و خم طلاق توافقی در ایران

داستان پر پیچ و خم طلاق توافقی در ایران

طلاق اتفاق خوشایندی نیست اما یک واقعیت در جامعه امروز ماست. مطلب زیر به شرایط و مراحل طلاق توافقی بر اساس قوانین ایران و مسائلی مانند مهریه، نفقه و حضانت فرزندان در طلاق توافقی پرداخته است.

مسئول روابط عمومی کمیته مهار کرونا: تصمیم رئیس جمهور برای بازگشایی مدارس اصولی است

احمد قویدل مسئول روابط عمویم شبکه غیر دولتی کرونا (کمیته مهار کرونا) تاکید کرد: شرایط تعیین شده توسط رئیس جمهور برای بازگشایی مدارس مدبرانه و اصولی است.

کد خبر: ۱۰۵۹۶۱
۱۳:۳۳ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

 

تصمیم رئیس جمهور برای بازگشایی مدارس اصولی است

دیدارنیوز: احمد قویدل مسئول روابط عمومی شبکه غیر دولتی کرونا (کمیته مهار کرونا) در گفتگوی اختصاصی با دیدارنیوز گفت: شرایط تعیین شده توسط رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد ملی کرونا برای بازگشایی مدارس مدبرانه و اصولی است. موکول نمودن بازگشایی مدارس به واکسیناسیون حداکثری مردم در برابر ویروس کرونا انعکاسی از یک سیاست گداری اصولی در این حوزه است که می‌تواند از طرف کارشناسان بهداشتی و جامعه مدنی ایران از آن استقبال شود.

او ادامه داد: واکسیناسیون معلمین و والدین برای حضور دانش آموزان در مدارس و هچنین توجه به پائین آمدن سن ابتلا عملا در چارچوب یک واکسیناسیون حداکثری مردم محقق می‌گردد.

قویدل افزود: خوشبختانه رئیس جمهور مقابل با بحران کرونا را از اولویت‌های دولت اعلام کرده است و خبر‌های امیدوار کننده‌ای از واردات واکسن منتشر می‌شود که می‌تواند بارقه‌های امید را در شرایط فاجعه آمیز کنونی در دل مردم روشن کند.

مسئول روابط عمومی شبکه کمک تصریح کرد: یکی دیگر از مباحث مطرح شده توسط رئیس جمهور اعتقاد ایشان به ارایه برنامه زمانبدی در حوزه اجرای فعالیت‌های در الویت است. بی تردید اراه برنامه زمانبندی برای جبران عقب ماندگی کشور در حوزه واکسیناسیون می‌تواند اعتماد مردم به دولت که متاسفانه با وعده‌ای اجرا نشده به شدت لطمه دیده بازگرداند.

قویدل گفت: شبکه کمک به سهم خود جان باختن هموطنان را در شرایط سیاه کرونایی به تک تک خانواده‌ای آنان تسلیت می‌گوید و اظهار امیدواری می‌کند که برنامه زمانبندی شده دولت برای واکسیناسیون حداکثری ارایه و اجرایی گردد.

او گفت: انتشار گزارش پژوهشی از وزارت بهداشت در رابطه با آمار افرادی که به ویروس کرونا بعد از تزریق واکسن مبتلا شده اند و همچنین آمار هموطنانی که پس از تزریق واکسن فوت کرده اند و مقایسه این آمار با آمار جهانی این تردید را به وجود می‌آورد که اشکالات اساسی در توزیع، حفظ زنجیره سرد و رعایت فواصل تزریق و ... وجود دارد. بازبینی این زنجیره خدمت با سخت گیری ضرورت تام دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: باید دلیل این فاصله جدی آمار فوت شدگان و مبتلایان به کرونا که واکسن زده اند روشن و به ستاد ملی کرونا برای اصلاح وضعیت گزارش شود و شایسته است ریاست محترم ستاد ملی کرونا با توجه به انتشار پزوهش انجام گرفته در وزارت بهداشت، هیات علمی دانشگاهی و بی‌طرفی را مسئول تحقیق در رابطه با کشف علت این تفاوت فاحش آماری در فوت شدگان و ابتلای به کرونا در ایرانیانی که واکسن زده اند با دیگر کشور‌ها بنمایند. به نطر می‌رسد اولین اقدام منطقی و ضروری کنترل زنجیره سرد در نگهداری در مبدا ووگمرک، حمل و نقل و چگونگی نگهداری در مراکز توزیع و هر مرکز مسئول تزریق به فوریت کنترل شود.

قویدل در پایان ابراز امیدواری کرد به جای بحث و جدل در رابطه با چرایی انتشار گزارش وزارت بهداشت کارشناسان با تمام ظرفیت تلاش و علت این تفاوت فاحش آماری را پیداکنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر