تیتر امروز

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

علائم شاخص کرونای دلتا را بشناسید

بر اساس گفته‌های معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه، آبریزش بینی، تب و گلودرد از شایع‌ترین علائم کرونا دلتا هستند که افراد باید در صورت مشاهده این علائم خود را سریعا قرنطینه و به مرکز درمانی مراجعه کنند.

کد خبر: ۱۰۵۶۴۰
۱۱:۱۱ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

علائم شاخص کرونای دلتا

دیدارنیوز ـ معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به طیف گسترده علائم کرونای دلتا، گفت: در این بین سه علامت شاخص برای شناسایی این بیماری وجود دارد.

دکتر سارا شاه آبادی با اشاره به لزوم شناسایی سریع کرونای دلتا و اقدام برای قرنطینه و درمان آن گفت: در همین راستا هرگونه علامت مشابه سرماخوردگی باید کرونا فرض شده و فرد در قرنطینه بماند.

وی با اشاره به طیف گسترده علائم کرونای دلتا گفت: این نوع از کرونا با علائم مشابه سرماخوردگی از جمله سرفه، عطسه، آبریزش بینی، بدن درد و ... می‌تواند خود را نشان دهد.

وی افزود: علاوه بر این، علائم گوارشی هم در این نوع کرونا بویژه در کودکان شایع است، علائمی که از جمله آن می‌توان به اسهال، استفراغ، دل درد و ... اشاره کرد.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: در میان علائم گسترده این سویه جدید، سه علامت آبریزش بینی، تب و گلودرد نسبت به بقیه شایع‌تر هستند.

وی افزود: این سه علامت نشانه‌های خاص کرونای دلتا هستند و وجود آن‌ها در افراد احتمال ابتلا به کرونا دلتا را تقویت می‌کند.

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه علامت، بویژه این سه علامت خاص نیاز است که افراد سریعا خود را قرنطینه کرده و در کوتاه‌ترین زمان به مراکز درمانی مراجعه کنند.

شاه آبادی نسبت به ابتلای خانوادگی در موج جدید هم هشدار داد و اظهار کرد: دراین موج در صورت ابتلای یک فرد در خانواده با توجه به سرعت بالای سرایت معمولا سایر افراد خانواده هم گرفتار می‌شوند.

وی افزود: بنابراین اگر در یک خانواده تست کرونای یک نفر مثبت شده و سایر اعضا در روز‌های بعد علامت دار شدند، دیگر نیاز به انجام تست نیست، چرا که تمام آن‌ها به کرونا مبتلا شده اند و باید خانوادگی در قرنطینه بمانند.

این مسئول افزود: مدت قرنطینه در کرونای دلتا هم همانند سویه‌های قبلی حداقل ۱۴ روز است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونای هندی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر