تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

پزشکیان: دیپلماسی یعنی یک چیزی بدهید و یک چیزی بگیرید؛ نمی‌توانی فقط بگیری!

کاندیدای رد صلاحیت شده در انتخابات ریاست جمهوری در رابطه با سخنان رئیس‌جمهور در روز تحلیف پیرامون لغو تحریم‌ها، بیان کرد: حل این موضوعات با شعار نمی‌شود، نمی‌شود از این طرف فحش بدهیم و از آن طرف شعار بدهیم. البته من امیدوارم که بتوانند با دیپلماسی این موضوعات را حل کنند منتها دیپلماسی یعنی یک چیزی بدهید و یک چیزی بگیرید؛ تو نمی‌توانی فقط بگیری و هیچ چیزی هم نپردازی.

کد خبر: ۱۰۴۲۸۲
۱۴:۱۸ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

پزشکیان: دیپلماسی

دیدارنیوز - مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در رابطه هماهنگی و یکدست شدن سه قوه و انتظاراتی که مردم برای حل مشکلات خود دارند، گفت: مردم اکنون انتظار دارند که مشکلات شود و این‌ها هم قول دادند که مشکلات را حل کنند. ما هم منتظر هستیم که این اتفاق انجام شود، در این مسیر هم کمک و هم دعا می‌کنیم تا موفق شوند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در رابطه با سخنان رئیس‌جمهور در روز تحلیف پیرامون لغو تحریم‌ها، بیان کرد: حل این موضوعات با شعار نمی‌شود، نمی‌شود از این طرف فحش بدهیم و از آن طرف شعار بدهیم. البته من امیدوارم که بتوانند با دیپلماسی این موضوعات را حل کنند منتها دیپلماسی یعنی یک چیزی بدهید و یک چیزی بگیرید؛ تو نمی‌توانی فقط بگیری و هیچ چیزی هم نپردازی.

 


بیشتر بخوانید: رئیسی و معاون اولش به اختلاف خوردند


 

وی ادامه داد: اینکه همه حرف ما را آن‌ها بپذیرند و ما هیچ حرفی از آن‌ها نپذیریم، خب تا حالا نشده، این‌ها اجرا کنند که ببینیم شدنی است یا خیر؟ یعنی این‌ها بلد هستند و قبلی‌ها بلد نبودند که می‌شود گرفت ولی هیچ چیزی نداد. این چیزی است که باید منتظر بود و دید که چطور می‌خواهند بگیرند، ما هم دعا می‌کنیم که بتوانند بگیرند و ما هم یاد میگیریم.

پزشکیان در رابطه با برنامه‌های احتمالی و روش سیاست خارجی مدنظر دولت سیزدهم، اظهار داشت: من نمی‌دانم چه کار می‌خواهند انجام دهند اما ما نمی‌توانیم بدون انسجام، وحدت داخلی و بدون گفت‌وگو و معادلات خارجی مشکلات کشور را حل کنیم. توسعه یعنی رفتن، دیدن، ارتباط برقرار کردن، هماهنگ شدن و به هرحال یک چیزی دادن و یک چیزی گرفتن.

وی خاطرنشان کرد: خدا در قرآن می‌فرماید «لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّی تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ» خوبی را نمی‌شود به دست آورد مگر اینکه یک چیز خوب را از دست بدهی تا در مقابل آن یک چیز خوبی را به دست بیاوری. اینکه تو بخواهی همه را بگیری و هیچ چیزی ندهی امکان‌پذیر و شدنی نیست، حداقل آن مقدار که من می‌فهمم شدنی نیست.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
تندیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
0
1
مشکل اینجاست که اقایان مفسر قران هم شده اند . به اعتقاد اقایان اگر طبق فرموده قران کریم میخواهی به درجات ابرار برسی باید داشته های کشور را به ظالمین و مستکبران سخاوتمندانه ببخشی تا به مقام بر و ابرار برسی ! من تقاضا میکنم عرفا از نظرات حضرات اقایان استفاده کنند . جالب اینکه حالا فهمیدیم شورای نگهبان چقدر بر افکار اینها احاطه دارد که برای اداره کشور تاییدشان نکرده است . اقای پزشکیان علی الظاهر فراموش کردند که در جریان معاهده برجام چه داشته هایی دادیم تا این معاهده نیم بند را منعقد کردند و اینکه تاکنون شعاع این افتاب تابان بر ملت ما نتابیده بماند اما سوال اینکه برای به جریان افتادن همان معاهده دوباره باید چیزی بدهیم اگر منطق ایشان این است من همین الان همه داشته های ایشان را با یک فقره چک مدت دار میخرم و همین اول هم بداند که چک را پول نمیکنم و برای وصول چک دوباره مینشینیم سر داشته های اقای پزشکیان مذاکره میکنیم باید دوباره یک چیزی بدهد تا چکش وصول شود . این معنای کوچه بازاری افاضات کسی است که مدعیست من لیاقت ریاست بر این کشور دارم . مبارک همه افرادی که برای اینها سینه چاک میکنند .
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر