تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

کلاهبرداری میلیاردی از کاربران رمزارز‌ها/ پرونده‌ای با ۵۰ شاکی

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در حوزه رمز ارز‌ها اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کرد.

کد خبر: ۱۰۳۰۷۴
۱۵:۲۰ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

کلاهبرداری از کاربران رمزارز‌ها

دیدارنیوز ـ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که این روز‌ها در پلیس فتا و دادسرا‌ها برای آن پرونده تشکیل می‌شود، بحث رمزارز‌ها است که متاسفانه این دست از جرایم جزو کلاهبرداری‌های نوظهور در فضای سایبر است که به دلیل ناآگاهی برخی از کاربران شکل می‌گیرد.

وی افزود: در پرونده اخیر متهم با راه اندازی سایتی در فضای مجازی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مدعی بود که با یکی از صرافی‌های آنلاین در خارج از کشور ارتباط دارد و می‌تواند مشکلات افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند را حل و فصل کند.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: متهم با این ترفند رمز حساب کاربری شهروندان را اخذ و آن‌ها را به سایتی که خودش طراحی کرده بود، هدایت می‌کرد.

وی با بیان اینکه متهم دارای یک فقره سابقه کیفری است، افزود: طی انجام یک عملیات اطلاعاتی، این فرد در مخفیگاه خود دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: این پرونده بیش از ۵۰ فقره شاکی دارد؛ لذا اقدامات ما در حال انجام است تا دیگر شاکی‌های این پرونده را شناسایی کنیم.

وی افزود: در بررسی تجهیزات رایانه‌ای پرونده مشخص شد که متهم علاوه بر اخذ رمز کاربری شاکیان، اطلاعات شخصی کاربران را گرفته بود تا برای انجام دیگر جرائم از اسامی این افراد سوءاستفاده کند.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: در این پرونده تعدادی از شکات تمام سرمایه خود را از دست دادند. فقط در یک فقره بیش از ۳ میلیارد تومان کلاهبرداری شده است و در حال بررسی و برآورد ارزش مالی این پرونده هستیم.

برچسب ها: ارز دیجیتال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر