تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

نماینده الیگودرز: محتوای طرح صیانت از فضای مجازی تصویب نشده است

نماینده مردم الیگودرز و نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون هیچ بخشی از محتوای طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس تصویب نشده است.

کد خبر: ۱۰۲۶۷۵
۱۶:۴۷ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۰

 محتوای طرح صیانت از فضای مجازی تصویب نشده

دیدارنیوز ـ"محمد خدابخشی" روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: اگر چه طرح صیانت از فضای مجازی به تصویب نمایندگان مجلس رسید، اما هیچگونه محتوایی مصوب نشده و طرح مذکور برای بررسی تخصصی به کمیسیون مشترک (فرهنگی، صنایع و امنیت ملی) ارجاع شد.

وی گفت: کارشناسان و رسانه‌ها هر نقد و نظری در رابطه با این طرح دارند برای بررسی به مجلس ارائه کنند که در این خصوص مقرر شد نظرات مخالفان و موافقان مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این طرح از ساز و کار اصل ۸۵ استفاده می‌شود، آنچه مصوب خواهد شد به صورت آزمایشی است.

جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در نخستین هفته مردادماه سال جاری تحت الشعاع بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی بود.

طی هفته‌های اخیر حواشی زیادی پیرامون این طرح در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور ایجاد کرد.

طبق روال مرسوم طرح‌ها و لوایحی که در دستور کار قرار می‌گیرند به نوبت در جلسات علنی بررسی می‌شوند. طرح صیانت در سه جلسه علنی مجلس در این هفته در دستور کار قرار داشت، اما در نهایت روز چهارشنبه نمایندگان بررسی این طرح را با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون مشترک سپردند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: فضای مجازی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر