تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

نماینده الیگودرز: محتوای طرح صیانت از فضای مجازی تصویب نشده است

نماینده مردم الیگودرز و نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون هیچ بخشی از محتوای طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس تصویب نشده است.

کد خبر: ۱۰۲۶۷۵
۱۶:۴۷ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۰

 محتوای طرح صیانت از فضای مجازی تصویب نشده

دیدارنیوز ـ"محمد خدابخشی" روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: اگر چه طرح صیانت از فضای مجازی به تصویب نمایندگان مجلس رسید، اما هیچگونه محتوایی مصوب نشده و طرح مذکور برای بررسی تخصصی به کمیسیون مشترک (فرهنگی، صنایع و امنیت ملی) ارجاع شد.

وی گفت: کارشناسان و رسانه‌ها هر نقد و نظری در رابطه با این طرح دارند برای بررسی به مجلس ارائه کنند که در این خصوص مقرر شد نظرات مخالفان و موافقان مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این طرح از ساز و کار اصل ۸۵ استفاده می‌شود، آنچه مصوب خواهد شد به صورت آزمایشی است.

جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در نخستین هفته مردادماه سال جاری تحت الشعاع بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی بود.

طی هفته‌های اخیر حواشی زیادی پیرامون این طرح در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور ایجاد کرد.

طبق روال مرسوم طرح‌ها و لوایحی که در دستور کار قرار می‌گیرند به نوبت در جلسات علنی بررسی می‌شوند. طرح صیانت در سه جلسه علنی مجلس در این هفته در دستور کار قرار داشت، اما در نهایت روز چهارشنبه نمایندگان بررسی این طرح را با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون مشترک سپردند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: فضای مجازی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر