تیتر امروز

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!
برگی از تاریخ تعلل در واردات واکسن

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!

در بحبوحه بحران کرونا سازمان نظام پزشکی برای واردات واکسن کرونا اعلام آمادگی کرد. این کار با استقبال وزارت بهداشت مواجه نشد و یک کشمکش رسانه‌ای حول آن شکل گرفت. اما ماجرا چه بود؟
از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب
عضویت ایران در شانگهای

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب

عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای با سر و صدای رسانه‌ای بسیاری همراه بوده است؟ آیا این رخداد نشان از ورود رسمی ایران به یک بلوک جهانی جدید دارد یا تنها اقدامی برای موازنه قدرت با غرب در...

۱۶ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید تحویل دولت سیزدهم می‌شود

وزیر نیرو گفت: علاوه بر ۲۰ هزار مگاوات نیروگاهی که در دولت تدبیر و امید وارد مدار شد، بیش از ۱۶ هزار مگاوات نیروگاه در حال ساخت نیز تحویل دولت سیزدهم می‌شود.

کد خبر: ۱۰۰۵۲۷
۱۵:۳۹ - ۲۳ تير ۱۴۰۰

وزیر نیرو تحویل ۱۶ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید به دولت سیزدهم

دیدارنیوز ـ رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: ۱۶ هزار و ۳۰۰ مگاوات نیروگاه درحال ساخت وجود دارد که به دولت سیزدهم منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: این روند همواره بوده به گونه‌ای که از دولت دهم کمتر از ۵ هزارمگاوات به دولت یازدهم منتقل شد.

وزیر نیرو گفت: اکنون نیز بیش از هفت هزار مگاوات از دولت دوازدهم به دولت سیزدهم منتقل خواهد شدکه پیسرفت آن‌ها با درصد‌های بزرگ و کوچک است و به تناسب وارد مدار خواهند شد.

اردکانیان از صدور موافقت اصولی با احداث نیروگاه توسط بخش صنعت خبر داد و بیان کرد: موافقت اصولی برای احداث ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات توسط صنایع بزرگ روز گذشته صادر شد.

وزیر نیرو افزود: به این ترتیب فشارسنگینی که بر دوش صنعت برق برای تامین برق بخش خانگی، تجاری و سایر مصارف و صنایع کوچک است برداشته خواهد شد.

اردکانیان از آمادگی وزارت نیرو برای واگذاری تعدادی از سایت‌های نیروگاهی که اکنون درحال ساخت هستند به بخش صنایع خبرداد و گفت: ۴ هزار مگاوات این سایت‌ها آمادگی واگذاری به صنایع بزرگ هستند.

وی افزود: این سایت‌ها را می‌توانیم در قالب ضوابط قانونی واگذار کنیم تا صنایع در آن‌ها سرمایه گذاری کرده و به ثمر برسانند.

وزیر نیرو گفت: از این ۴ هزار مگاوات حدود ۲ هزار مگاوات واحد بخار است که می‌توان در مدت کوتاهی تبدیل به سیکل ترکیبی شده و مصارف عمده صنایع را جوابگو باشند.

اردکانیان افزود: تعدادی ساختگاه هم مهیا و آماده سرمایه گذاری است. این ساختگاه‌ها مجوز‌های لازم را دارند و تدارک‌های آن دیده شده و فقط نیاز به سرمایه‌گذاری دارند که در صورت تمایل صنایع، آن‌ها را واگذار می‌کنیم.

منبع: ایرنا
برچسب ها: وزارت نیرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر