از کودتا تا سلطنت و اخراج رضاشاه از ایران به دستور انگلیس

بر خلاف قواعد دمکراسی غربی با تحریک و همکاری استعمار انگلیس بر علیه آخرین شاه قاجار شورید و با کودتا به حکومت ۱۲۵ ساله این سلسله پایان داد و بعدا تلاشی نافرجام کرد تا به سلطنتش رنگ و لعاب جمهوری دهد اما موفق نشد. او پس از وارد کردن مظاهر و ساختارها و رویه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی غرب به کشور طی حدود دو دهه سلطنت بر ایران، از سوی هوادارانش به پدر ایران نوین معرفی شد، اما فرجامش به اخراج از ایران و زندگی و مرگ در شرایط خشک آب و هوایی در جنوب قاره آفریقا به خواست و دستور حامی انگلیسیش ختم شد.

مخالفت رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بررسی طرح «سامان‌دهی فضای مجازی» در کمیسیون تخصصی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با واگذاری اختیار بررسی طرح «سامان‌دهی فضای مجازی» به کمیسیون‌های تخصصی مجلس مخالفت کرد و گفت: پیشنهادم برای طرح مهم «صیانت از فضای مجازی» تشکیل کمیسیون مشترک اجتماعی، فرهنگی و قضایی است.
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت: اصلاح‌طلبان گرفتار پیرسالاری هستند

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت: اصلاح‌طلبان گرفتار پیرسالاری هستند

امیرآریا زند در مورد ناکامی جریان اصلاحات به دیدار گفت: در عرصه اصلاح طلبی وقتی صحبت از پیر و جوان می‌شود، کسانی که در اصلاحات کسوتی دارند صدایشان بلند می‌شود که سیاست پیر و جوان نمی‌شناسد ولی واقعیت این است که احزاب و  سازمان تشکیلاتی اصلاح‌طلبان درگیر یک پیرسالاری خیلی جدی است.

مقام بلند پایه ارتش: به هیچ کس اجازه تعرض به تمامیت ارضی کشور را نمی‌دهیم

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر این که در عرصه‌های مختلف موفق بودیم و هستیم، گفت: امروز نیروهای مسلح دارای چنان توانی است که در مقابل هر دشمنی می‌ایستد و به هیچ کس اجازه تعرض به منافع و تمامیت ارضی کشور را نمی‌دهد.

میدان و دیپلماسی در دولت رئیسی

فریدون مجلسی -دیپلمات پیشین- درباره آینده‌ی میدان و دیپلماسی در دولت رئیسی می‌گوید دیپلماسی باید در اولویت باشد و از میدان فقط برای امنیت ملی استفاده کرد؛ اگر رئیسی مجری خواسته‌های میدان باشد باید قرارداد برجام را کنار گذاشته و آن وقت ایران زیر بند ۷ منشور سازمان ملل خواهد رفت و قطعنامه‌ها مجددا احیا خواهد شد.