۹ کشته در حمله مسلحانه به مدرسه‌ای در روسیه

طبق اعلام رسانه‌های روسی، یک فرد مسلح امروز (دوشنبه) وارد مدرسه‌ای در شهر "ایژوسک"، مرکز جمهوری "اودمورتیا" در روسیه شد و اقدام به تیراندازی کرد که در پی این اتفاق، تعداد کشته‌ها به ۹ نفر رسیده است.

انتخابات پارلمانی ایتالیا؛ پیروزی ائتلاف راستگرایان

نتایج آرای در حال شمارش در انتخابات پارلمانی ایتالیا حاکی از پیروزی ائتلاف راست‌گرایان به رهبری حزب «برادران ایتالیا» است. در صورت پیروزی قطعی این ائتلاف، راست‌گراترین دولت ایتالیا بعد از جنگ جهانی دوم تشکیل خواهد شد.

تجاوز نظامی روسیه؛ امضای پوتین پای حکم افزایش مجازات برای سرباز فراری‌ها

پس از تجاوز نظامی روس‌ها به خاک اوکراین که با دستور ولادیمیر پوتین صورت گرفت، تلفات ارتش روسیه به حدی رسیده که پوتین متجاوز برای ادامه جنگ به نیروهای ذخیره و افزایش مجازات برای سرباز فراری‌ها در جنگی که خودش آغاز کرده، روی آورده است.
مجلسی، کارشناس مسائل بین‌الملل اعلام کرد

بسیج عمومی در روسیه ریشه در شکست‌ نظامی اخیر دارد

«فریدون مجلسی»، کارشناس مسائل بین‌الملل درباره ابعاد اعلام بسیج عمومی توسط رئیس جمهوری روسیه گفت: اینکه روسیه بسیج عمومی را علنی اعلام می‌کند و به دنبال آن است تا نیرو‌های کارآزموده را در حالت آماده‌باش نگه دارد، به نوعی ریشه در شکست اخیر نظامی این کشور در کی‌یف دارد. کاملاً واضح است که مسکو یک شکست مشخص را در کارنامه نظامی خود با محوریت جنگ اوکراین ثبت و ضبط کرده است.

دیدار صدراعظم آلمان با ولیعهد عربستان؛ بحران انرژی تمام می‌شود؟

سفر «اولاف شولتز»، صدراعظم آلمان به عربستان سعودی، امارات و قطر به مدت ۲ روز به طول خواهد انجامید و قرار است او در جریان این سفر، قرارداد‌هایی را در زمینه انرژی و مقابله با بحران گاز اروپا با کشور‌های عربی منطقه منعقد کند.

پیام مثبت عربستان برای ایران

فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر امورخارجه عربستان سعودی از تمایل کشورش به برقراری روابط حسنه با ایران خبر داد و درباره احیای برجام گفت: یک معامله معیوب بهتر از نبود توافق است.