تشکیل دولت فراگیر؛ شرط اساسی روند آشتی ملی در افغانستان

تشکیل دولت فراگیر؛ شرط اساسی روند آشتی ملی در افغانستان

نشست مسکو و همچنین نشست کشورهای همسایه افغانستان در تهران در حالی برگزار شدند که هنوز طالبان نتوانسته دولت فراگیر را که خواسته اکثر کشورهاست تشکیل دهد، ضمن این که هنوز از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشده است. در هر حال شرکت کنندگان در این دو نشست بر اتخاذ تدابیری از سوی طالبان برای تشکیل دولت فراگیر در افغانستان تاکید کردند.

پیام افشاگر بزرگ به زبان فارسی خطاب به کیست؟!

ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا که همیشه در مقام افشاگر علیه سیستم جاسوسی آمریکا از شهروندان ورود کرده است، این بار توئیتی به زبان فارسی منتشر کرده، اما مشخص نیست، خطاب به چه کسی.

اتحادیه اروپا: ایران دسترسی به سایت تسای کرج را برای بازرسان آژانس ایجاد کند!

نماینده اتحادیه اروپا در سازمان‌های بین‌المللی در وین در بیانیه‌ای در جلسه شورای حکام، با ابراز نگرانی از موضوعات مطرح شده در گزارش ادعایی اخیر دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل درباره فعالیت‌های نظارتی در ایران، خواستار ایجاد دسترسی به سایت تسای کرج برای بازرسان آژانس بین‌المللی هسته‌ای شد.

تفسیری از حالات دست‌های مرکل در مذاکرات/ «الماس مرکل» امضایی منحصر به فرد و جهانی

مرکل به عنوان مشهورترین سیاستمدار زن جهان با ویژگی‌های خاص شخصیتی خود حتی در آستانه کنار رفتن از قدرت نیز مورد توجه رهبران جهان است، اما از میان خصوصیات منحصر به فرد او، شکل دستانش به امضای شخصی او تبدیل شده، حرکتی که منتقدانی سرسخت نیز دارد.