پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

یک مسئول سازمان جهادکشاورزی استان همدان:

زنبور‌ها به کمک گرده‌افشانی باغات و مراتع می‌روند

سرپرست مدیریت طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه در این استان ۷۸۷ زنبوردار تحت پوشش بیمه قرار دارند، گفت: سال گذشته در استان همدان سه میلیون و ۴۷۷ هزار و ۹۷۹ کیلوگرم عسل تولید شده است.

پل‌های عابرپیاده، جان شهروندان همدانی را می‌گیرد

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از اینکه پل‌های عابرپیاده جان شهروندان همدانی را می‌گیرد و شهرداری باید در این زمینه پاسخگو باشد، گفت: شهر همدان دارای ۲۱ عابر پیاده است که ۱۵ دستگاه از این پل‌ها مجهز به سیستم مکانیزه شامل پله‌های برقی و آسانسور هستند و شش دستگاه غیرمکانیزه به‌صورت پله‌های معمولی و رمپ است.

محرومیت راهنمایان گردشگری همدان از بیمه بیکاری

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان همدان با اشاره به فعالیت ۱۳۶ راهنمای گردشگری در استان گفت: این راهنمایان همزمان با شیوع کروناویروس بیکار شده‌اند و به علت نداشتن بیمه، شامل بیمه بیکاری نیز نمی‌شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان خبرداد:

احداث ۹۹۶۵ واحد مسکن روستایی در همدان

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از احداث ۹۹۶۵ واحد مسکن روستایی در سالجاری خبر داد و گفت: امسال در مجموع ۹۹۶۵ واحد مسکن روستایی با اعتبار بیش از ۷۱۷ میلیارد تومان از بحث بهسازی و بازسازی تولید خواهد شد که شامل ۶۰۰۰ واحد بازسازی و ۳۹۶۵ واحد بهسازی خواهد بود.