پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

جان باختگان حادثه کرمان؛ قربانیان مظلوم

جان باختگان حادثه کرمان؛ قربانیان مظلوم

در دی سال ۹۸ سردار سلیمانی به شهادت رسید، ۱۷۶ مسافر بی گناه هواپیمای اکراینی در آسمان تهران پر پر شدند و قریب به ۸۰ هموطن کرمانی زیر دست و پای جمعیت تشییع کننده پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی جان باختند. یادداشت اختصاصی دیدارنیوز به قلم اسفندیار عبداللهی، روزنامه نگار و خبرنگار سیاسی دیدار نگاهی اجمالی به اتفاقات دی ماه و اختصاصی به جانباختگان کرمانی دارد.  
منتجب‌نیا خطاب به روحانی: بنا به ضرورت «روزه واجب» و «حَجّة الاسلام واجب» تعطیل می‌شوند

منتجب‌نیا خطاب به روحانی: بنا به ضرورت «روزه واجب» و «حَجّة الاسلام واجب» تعطیل می‌شوند

 حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا؛ دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهوری در تشریح شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا و احتمال فراگیرتر شدن آن در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، با طرح این پرسش از روحانی که آیا کادر پزشکی و بهداشتی کشور با تصمیم شما موافقند، نوشت: برگزاری مراسم محرم حداکثر مستحب و مندوب است و بنا به ضرورت «روزه واجب» و «حَجّة الاسلام واجب» تعطیل می‌شوندو دولت هایى که در مقابله با کرونا بیشتر سختگیرى کرده‌اند، موفق‌تر بوده‌اند.

بازدید پروانه سلحشوری از تحریریه «دیدار»

پروانه سلحشوری روز ظهر دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹ ازتحریریه رسانه تحلیلی-خبری «دیدارنیوز» بازدید کرد و پس از آن با این رسانه گفتگویی تصویری انجام داد که به زودی منتشر خواهد شد.
نامه حزب جمهوریت ایران اسلامی استان تهران به رئیس جمهور؛

مبارزه با کرونا عرصه سیاسی‌بازی نیست که بتوان با پروپاگاندای خبری بر آن فائق آمد

حزب جمهوریت ایران اسلامی تهران طی بیانیه‌ای ضمن قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته از سوی دولت و بخصوص کادرهای درمانی کشور خطاب به ریاست جمهوری اسلامی ایران نوشت: بدون تردید، عبور کامل از ایمنی قرنطینه‌ای به ایمنی گله‌ای ولو این‌که برخی کشورهای غربی و جوامع سرمایه‌داری‌ هم به‌آن دست یازند در تضاد با تعالیم اسلامی است‌ و نمی‌تواند به‌عنوان یک راهبرد اساسی در جمهوری اسلامی ایران اتخاذ گردد و منجر‌ به‌ هدر رفتن سرمایه‌های معنوی و مادی ما شود‌.

نامه ابوالفضل فاتح به ریاست سازمان بهداشت جهانی برای رفع تحریم‌های بهداشتی علیه ایران

اینجانب به عنوان یک پزشک ایرانی و فعال رسانه‌ای که خارج از ایران زندگی می‌کند و از مشکلات فعلی هموطنانش آگاهی دارد، همصدا با بسیاری دیگر از هموطنانم، خواهشمندم برای رفع تحریم‌ها و تامین مواد آزمایشگاهی و سایر اقلام درمانی و پیشگیرانه اقدام فوری فرمایید. همین گونه ضرورت دارد برای انتقال کمک پزشکی و مالی ایرانیان خارج از کشور به هم میهنانشان در شرایط تحریم، از سازمان‌های دیگر جهانی خواسته شود مسائل انسانی و درمانی را بر مسائل سیاسی ترجیح دهند. اطمینان دارم این موضوع تقاضای بسیاری دیگر از ایرانیان سراسر جهان است.

منتجب نیا خطاب به روحانی: تصمیم افزایش قیمت بنزین، پوست خربزه زیر پای شما انداختن است

در زمانی که کشور ما تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار گرفته و دشمنان ملت از هر عنوان و بهانه‌ای برای ایجاد یاس و نا امیدی، تشنج و التهاب استفاده کرده و زمینه را برای عدم حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای فراهم می‌سازند، این تصمیم توسط هر فرد و جمعیتی (که) اتخاذ شده است، قطعا به نفع دشمنان و در جهت ایجاد دلسردی و بی اعتمادی بیشتر مردم و چه بسا پوست خربزه زیر پای قرار دادن است، پس بیائید مرد و مردانه از این تصمیم خود برگردید.
نقطه عطف بحران عراق / دیدگاه آیت الله درباره حق اعتراض و دولت مدنی

نقطه عطف بحران عراق / دیدگاه آیت الله درباره حق اعتراض و دولت مدنی

رخداد مهم‌تر در جنبش اصلاحی مردم عراق، شکل گیری مبانی تئوریک و ادبیات اصلاحی بی سابقه است که از سوی حضرت آیت الله سیستانی در خصوص دو موضوع مهم حق اعتراض مردم و مشروعیت دولت مدنی صادر شده و می‌شود و نه تنها بر عراق بلکه بر گفتمان اصلاحی شیعی و نگاه فقه سیاسی تشیع و جوامع شیعی و فراتر از آن جوامع اسلامی به حکومت؛ نه تنها امروز بلکه در بلند مدت تاثیرات شگرفی برجای خواهد گذاشت.
علی لطیفی در گفتگو با "دیدارنیوز" مطرح کرد؛

روز‌های خوبی در انتظار استقلالِ استراماچونی است

باید بگویم که به آینده کاری استراماچونی خوشبین بودم و این خوشبینی من زمانی مطرح شد که تیم توان پیروزی در برابر رقبا را نداشت. همین نظر را در زمانی که برانکو تازه به پرسپولیس آمده بود و شرایط خوبی را سپری نمی‌کرد داشتم و دیدید که چطور پرسپولیس با زمان دادن به برانکو موفق به گرفتن چند جام شد. من از نوع مدیریت استراماچونی و نحوه بازی استقلال حس می‌کنم که او به لحاظ تفکر و دانش فنی می‌تواند بهتر از برانکو عمل کند و ان‌شاالله روز‌های خوبی در انتظار استقلال خواهد بود.

"سرا" یا سراب؟

با مطالعه همه جوانب این طرح و اظهارات طرفین به نظر می‌رسد طرح سامانه "سرا" به سراب بیشتر شبیه است. هرچند تلاش‌های اینچینی در راستای جذب و جلب افکار عمومی را باید به فال نیک گرفت، ولی ترکیب حقیقی- حقوقی شورای عالی و هم وزن نبودن احزاب عضو شورا؛ هر مصوبه‌ای را از حیز انتفاع خارح می‌کند؛ بنابراین صواب این است که هر تصمیمی در قالب شورای هماهنگی احزاب جبهه اصلاحات اتخاذ شود.
فراخوان مسابقه اربعین حسینی
"دیدارنیوز" برگزار می‌کند؛

فراخوان مسابقه اربعین حسینی

سایت خبری تحلیلی دیدارنیوز در راستای گرامیداشت مراسم راهپیمایی اربعین حسینی اقدام به فراخوان در حوزه‌های عکس و متن (سفرنامه، خاطرات و ...) کرده است. افرادی که تمایل به شرکت در این فراخوان دارند تا تاریخ یکشنبه ۵ آبان مصادف با ۲۸ صفر فرصت شرکت در این فراخوان را دارند.
۱