تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به ولنگاری تولید داده‌های مکانی کشور توسط شرکت‌های خارجی و ضعف در نگهداری و صیانت از آن در برخی دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: واقعیت این است که دشمن در زمینه جمع آوری داده های مکانی بسیار فعال است و این موضوعی است که هرگز نباید از آن غفلت کرد.

کد خبر: ۹۹۷۶۸
۱۳:۳۵ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

سردار جلالی: در صیانت از داده‌های مکانی کشور شاهد ولنگاری هستیم

دیدارنیوز - سردار غلامرضا جلالی در مراسم بازدید از نمایشگاه دستاورها و توانمندی‌های سازمان جغرافیای نیروهای مسلح با بیان اینکه ماموریت سازمان پدافند غیرعامل کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها با یکدیگر هم‌افزایی و هماهنگی داشته باشد اظهار کرد: طبیعتا وقتی ماموریت‌های ما در کشور، رصد و احصای تهدیدات، مخاطرات و آسیب پذیری ها و انجام اقدامات برای کنترل، رفع و مقابله با آنها در کشور است، حوزه داده‌های مکانی در این میان بسیار کمک کننده و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مشترک ما، ولنگاری تولید و توزیع داده‌های مکانی توسط شرکت‌های خارجی و ضعف در نگهداری و صیانت از آن در برخی دستگاه‌های اجرایی است، تصریح کرد: واقعیت این است که دشمن در زمینه جمع آوری داده های مکانی بسیار فعال است و این موضوعی است که هرگز نباید از آن غفلت کرد.

 جلالی تصریح کرد: وقتی ظرفیت‌های تولید و پردازش داده‌های مکانی در سازمان جغرافیایی و شرکت‌های بخش خصوصی داخلی وجود دارد درست نیست از خارجی‌ها استفاده کرد که هم هزینه بالا و هم خطر نشت و درز اطلاعات وجود دارد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور همچنین، رصد تهدیدات، احصای آسیب پذیری‌ها، رصد مخاطرات مرتبط با داده‌های مکان مرجع را یکی دیگر از ظرفیت‌های مشترک همکاری با سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اعلام کرد.

 جلالی ادامه داد: در حوزه رصد تهدیدات، تحولات و تغییرات اقلیمی نیز می‌توان از ظرفیت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح استفاده کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سردار جلالی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: