تیتر امروز

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم
«دیپلمات»؛ برنامه هفتم

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محسن روحی صفت، مسئول پیشین ستاد پشتیبانی افغانستان در وزارت امور خارجه میهمان هفتمین برنامه...

کریم باقری: کسی درباره تیم ملی با من صحبت نکرده

کریم باقری گفت: صددرصد اسکوچیچ در این یک سال و نیم زحمات زیادی را کشیده، وقت گذاشته و بازی‌ها را دیده و حریفان را آنالیز کرده و شناخت خوبی از بازیکنان پیدا کرده و فکر می‌کنم در این بازی‌ها هم خوب کار کرد و مستحق ماندن را داشت.

کد خبر: ۹۸۷۱۲
۱۲:۰۴ - ۱۲ تير ۱۴۰۰

کریم باقری: کسی درباره تیم ملی با من صحبت نکرده

دیدارنیوز - گفتگوی کریم باقری با فرهیختگان را می خوانید:

از قرعه‌کشی تیم ملی و مشخص شدن وضعیت این تیم صحبت‌مان را شروع کنیم. به نظر شما این قرعه برای تیم ملی مناسب بود؟
به‌نظر من تیم ملی در گروه مناسبی قرار گرفته و قرعه خوبی برای این تیم تعلق گرفت. در هر صورت جدا از قرعه‌ای که متعلق به تیم ملی شد من فکر می‌کنم اصلا مهم نبود که با چه تیم‌هایی هم‌گروه شویم چون ما یک تیم ملی خیلی خوب با بازیکنان و کادر قدرتمند و باشخصیتی داریم که می‌توانند مقابل هر حریفی با تمامی توان ظاهر شده و قدرت‌نمایی کنند. درحال حاضر تیم ملی ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان است و به همین دلیل است که می‌گویم نباید برایمان مهم باشد که با چه تیم‌هایی هم‌گروه شویم.

در هر صورت برخی حریفان سخت‌تر و برخی راحت‌تر هستند و نسبت به این موضوع می‌توان با امیدواری بیشتری حالا صحبت کرد.
بله درست است حالا که قرعه‌کشی شده فکر می‌کنم تیم ملی با یک قرعه مناسب در یک گروه خوب و مطلوب قرار گرفته است.

کره‌جنوبی، امارات، عراق، سوریه و لبنان حریفان کشورمان هستند. به نظر شما می‌توانیم از پس حریفان بربیاییم؟
اینها همه تیم‌های خوبی هستند اما تیم ما هم بسیار قوی و قدرتمند است و فکر می‌کنم با بازی‌های خوب بتوانیم از این گروه به جام جهانی صعود کنیم. هرچند معتقدم این اتفاق باید بیفتد چون انتظاری غیر از این از تیم ملی و این بازیکنان نمی‌رود چون آنها از قدرت لازم برای تحقق این امر برخوردار بوده و لیاقت و استحقاق صعود به جام جهانی را دارند.

دقیقا اسکوچیچ هم گفته بود مهم نبود با چه تیم‌هایی هم‌گروه شویم.
بله درست است نباید هم مهم باشد چون ما تیم ملی ایران هستیم؛ بلکه مهم فقط این است که تیم ملی به جام‌جهانی صعود کرده که با این بازیکنانی که دراختیار دارد ان‌شاءالله این اتفاق مهم بیفتد.

عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در آخرین مصاحبه‌اش گفته بود، درخصوص وضعیت شما باید با مسئولان باشگاه پرسپولیس صحبت کند و این درحالی است که در آخرین اخبار درخصوص وضعیت‌تان با پرسپولیس این‌طور خواندیم که گل‌محمدی از شما درخواست کرده از بین این تیم و تیم ملی زودتر یکی را انتخاب کنید.
خیر این اخبار مطرح نیست اولا که همان‌طور که قبلا هم گفته بودم من با پرسپولیس قرارداد دارم و در ارتباط با تیم ملی هیچ صحبت جدی نشده و نه کسی با من صحبت کرده و نه من با کسی صحبت کردم.

قلب‌ تان چه می‌گوید پرسپولیس یا تیم ملی؟
والله قلبم چیز خاصی فعلا نمی‌ گوید! در رابطه با این موضوع نمی‌خواهم زیاد صحبت کنم حالا ان‌شاءالله به وقتش در این خصوص بیشتر صحبت خواهم کرد.

به‌عنوان فردی که به‌عنوان بزرگ‌تر همراه با ملی‌پوشان به بحرین رفتید در این رقابت‌ها چه گذشت. شما سال‌ها به‌عنوان بازیکن در تیم ملی بودید و این‌بار در سمت دیگری این تیم را همراهی کردید. خاطرات آن دوران برایتان زنده نشد؟
همه‌چیز فرق کرده و شرایط نسبت به آن زمان طبیعتا متفاوت شده است و نمی‌توان انتظار چیزهایی که ۲۰ سال پیش دیده و جوی که از نزدیک تجربه کرده بودم را الان هم داشته باشم. همه‌چیز فرق کرده از مدل‌ها تا رفتار و اخلاق‌ها اما سه‌هفته‌ای که میهمان تیم ملی بودم همه‌چیز خیلی خوب بود. مهم این بود که بچه‌ها می‌خواستند در این چهار مسابقه برنده شوند و نتیجه لازم را برای صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها بگیرند که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

زمانی که همراه با تیم ملی ابتدا به اردوی کیش و سپس بحرین رفتید خیلی‌ها گفتند شاید در کادرفنی کسی نبود که بخواهد مثل شما اوضاع را تحت‌کنترل گرفته و حواشی را جمع کند و به نظر می‌رسد به‌عنوان یک مدیر به تیم ملی اضافه شدید. خودتان به این موضوع قائل بودید که در این رابطه به اردوی تیم ملی اضافه می‌شوید؟
همان‌طور که گفتم من در سه هفته‌ای که همراه با تیم ملی در اردو بودم واقعا هیچ حاشیه‌ای ندیدم که بخواهیم در این خصوص صحبت کنم. بسیاری از بازیکنان فعلی تیم ملی بازیکنان حرفه‌ای هستند که در خارج از کشور بازیکنانی موفق محسوب شده و الان دیگر مثل گذشته نیست؛ چراکه آنها در کشورها و تیم‌هایی که هستند حرفه‌ای‌گری را یاد گرفته‌اند و این رفتار حرفه‌ای را در اردو شاهد هستیم و به شخصه در این مدت شاهد چیزی غیر از این موضوع نبودم و تاکید می‌کنم در سه هفته‌ای که با تیم ملی بودم چیز خاصی را از بازیکنان ندیدم‌.

به کادر فنی از لحاظ مسائل فنی هم کمک کردید یا وظایف مدیریتی داشتید؟
بله از لحاظ فنی کمک کردم و اسکوچیچ به من لطف داشت جاهایی که لازم بود با من صحبت و مشورت می‌کرد.

شما خودتان دوست داشتید اسکوچیچ همراه با تیم ملی بماند و کارش را با این تیم ادامه بدهد یا نظر دیگری داشتید؟
چراکه نه؟ صددرصد اسکوچیچ در این یک سال و نیم زحمات زیادی را کشیده، وقت گذاشته و بازی‌ها را دیده و حریفان را آنالیز کرده و شناخت خوبی از بازیکنان پیدا کرده و فکر می‌کنم در این بازی‌ها هم خوب کار کرد و مستحق ماندن را داشت و فکر می‌کنم این اقدام یعنی ادامه همکاری با اسکوچیچ یک تصمیم خوب از سوی فدراسیون فوتبال بود.

یک مقدار هم درباره پرسپولیس صحبت کنیم، از وضعیت این تیم چه خبر؟
اگر اجازه بدهید این گفت‌وگو به مسائل تیم ملی اختصاص داشته باشد و بعدا درباره پرسپولیس بیشتر صحبت خواهم کرد.

منبع: انتخاب
برچسب ها: کریم باقری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر