تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

آمار مبتلایان کرونا در سیستان‌وبلوچستان ۴ برابر موج قبلی

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد موارد مثبت جدید مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان در موج جدید ۴ برابر موج‌های قبلی این ویروس است.

کد خبر: ۹۸۵۴۴
۱۳:۵۳ - ۱۰ تير ۱۴۰۰

آمار مبتلایان کرونا در سیستان‌وبلوچستان ۴ برابر موج قبلی

دیدارنیوز ـ دکتر حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان‌های خاتم الانبیا (ص) و علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان اظهار داشت: علاوه بر موارد مثبت سرپایی، افزایش تعداد بیماران بستری، فشار زیادی را به کادر درمان و بیمارستان‌ها وارد کرده است.

شهریاری گفت: با وجود آنچه در برخی شبکه‌های اجتماعی در مورد کمبود تجهیزات و عدم پذیرش بیماران اعلام می‌شود، مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد که بیمارانی که نیازمند بستری بوده‌اند، بستری شده‌اند و خدمات مورد نیاز را دریافت کرده‌اند.

حسینعلی شهریاری آمار بالای مبتلایان کرونا در سیستان‌وبلوچستان

نماینده مردم زاهدان بیان کرد: مجموعه بهداشت و درمان کشور و کمیسیون بهداشت و درمان وضعیت ارائه خدمات درمانی در سیستان و بلوچستان را به صورت مستمر تحت نظر دارند و با مسئولان استان در ارتباط هستند تا نیاز‌های احتمالی بعدی هم با استفاده از ظرفیت‌های استانی و کشوری تامین شود.

وی ادامه داد: با همه اقدامات، چاره اصلی برای برگشتن سیستان و بلوچستان به وضعیت عادی، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مراجعه به موقع بیماران به مراکز درمانی است.

شهریاری گفت: شاید استمرار واکسیناسیون کرونا در خواباندن موج فعلی نقش مهمی نداشته باشد، ولی با توجه به تاثیر بلندمدت واکسیناسیون عمومی بر کاهش موارد مبتلایان در آینده، از مسئولان استان می‌خواهم تا دامنه سنی افراد تحت پوشش واکسن را افزایش دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان هم گفت: با افزوده شدن هزار و ۱۷۴ مورد جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان، شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۵۵ هزار و ۹۲۰ نفر رسیده است.

دکتر محمد هاشمی‌شهری اظهار داشت: با فوت ۱۸ مورد بیمار جدید، شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به هزار و ۵۹۵ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه ۶۲۰ بیمار حاد تنفسی و ۳۶۴ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند، افزود: مردم در صورت امکان در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند، اصول بهداشتی و آداب تنفسی را حتما رعایت کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: