تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
افزایش چند برابری اعتبارات پروژه‌های جاری شهرستان مسجدسلیمان 
با پیگیری‌های علیرضا ورناصری

افزایش چند برابری اعتبارات پروژه‌های جاری شهرستان مسجدسلیمان 

توزیع امتیازات تملک دارایی‌های استانی ۳٪ درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی بر طبق جدول ۵_۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۰، با همت و پیگیری‌های علیرضا ورناصری سهم اعتبارات تخصیص شده به شهرستان مسجدسلیمان...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.

نبردی نا به هنگام میان "تهران و واشنگتن"!

آخرین حملات جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده علیه شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه و عراق اولین و یا احتمالاً آخرین حمله دوره ریاست جمهوری وی نخواهد بود.برای برخی از همفکران دموکرات بایدن، سوال اساسی این است: آیا الگوی حملات و ضد حملات دوباره به منزله آغاز درگیری های نیابتی بین دو طرف است؟

کد خبر: ۹۸۳۷۲
۱۱:۴۸ - ۰۹ تير ۱۴۰۰

نبردی نا به هنگام میان

دیدارنیوز - آخرین حملات جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده علیه شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه و عراق اولین و یا احتمالاً آخرین حمله دوره ریاست جمهوری وی نخواهد بود.

رویترز در مورد بالا گرفتن تنش میان آمریکا و شبه نظامیان شیعه عراقی نوشت: برای برخی از همفکران دموکرات بایدن، سوال اساسی این است: آیا الگوی حملات و ضد حملات دوباره به منزله آغاز درگیری های نیابتی بین دو طرف است؟

اگر این اتفاق بیفتد، این خطر هم وجود دارد که واشنگتن بدون دخالت کنگره درگیر یک جنگ مستقیم با ایران شود، موضوعی که بعد از دو دهه "جنگهای طاقت فرسا و فرسایشی " از نظر سیاسی ضربات بسیاری بر پیکر آمریکا وارد خواهد ساخت.
 
سناتور کریس مورفی از چهره های حزب دموکرات و رهبر کمیته فرعی روابط خارجی سنا، به رویترز گفت: پاسخ به این سوال با توجه به سرعت حملات علیه نیروهای آمریکایی و  افزایش دفعات پاسخ های ما، دشوار نیست. آنچه که ما همیشه نگران آن هستیم این است که ایالات متحده وارد جنگی شود که دوباره در آن گیر بیافتد.
 
ایران و آمریکا در ژانویه 2020 هنگامی که دولت ترامپ دست به ترور یک ژنرال برجسته ایرانی زد و ایران با حملات موشکی در عراق که باعث آسیب مغزی بیش از 100 سرباز آمریکایی شد به نوعی پاسخ آن اقدام را داد بیش از هر زمان دیگری به جنگ نزدیک شدند. 
 
در آخرین دور تنش هم، جنگنده های آمریکایی روز یکشنبه تأسیسات عملیاتی و ذخیره سازی اسلحه را در دو مکان در سوریه و یکی در عراق هدف قرار دادند، بنا به آنچه پنتاگون گفت این حمله پاسخی مستقیم به حملات هواپیماهای بدون سرنشین شبه نظامیان عراقی وابسته به ایران علیه پرسنل و تأسیسات ایالات متحده در عراق بوده است.
 
اعضای کنگره در حال حاضر به دنبال لغو برخی از مجوزهایی هستند که روسای جمهوری از هر دو جناح برای توجیه حملات قبلی خود در عراق، سوریه و جاهای دیگر از ان استفاده می کردند.
 
با این حال حتی لغو این مجوز ها هم لزوما مانع از انجام حملات هوایی دفاعی بایدن یا هر رئیس جمهور دیگری در راستای منافع آمریکا نمی شود.
 
مورفی پس از اینکه توسط تیم امنیت ملی بایدن در جریان این حملات قرار گرفت گفت که همچنان نگران است چرا که نیروهای آمریکایی برای جنگ با داعش در عراق بودند و نه برای جنگ با شبه نظامیان همسو با ایران! چنین اقداماتی می تواند آتش جنگی دیگر را روشن کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: