تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

گرانیت ژاکا: توصیف حال ما با کلمات غیرممکن است

تیم ملی سوییس موفق شد با حذف فرانسه، بخت اول قهرمانی در یورو ۲۰۲۰، به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها صعود کند.

کد خبر: ۹۸۲۳۰
۱۴:۳۵ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

گرانیت ژاکا: توصیف حال ما با کلمات غیرممکن است

دیدارنیوز - شب گذشته تیم ملی سوییس با جنگندگی فوق العاده موفق شد شکست ۳-۱ را با تساوی ۳-۳ در پایان ۹۰ عوض کند و پس از دو وقت اضافی بدون گل، در ضربات پنالتی فرانسه قهرمان جهان را ۴-۳ شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ صعود کرد.

گرانیت ژاکا، کاپیتان تیم ملی سوییس، در حالی که از این پیروزی بسیار خوشحال بود و از شدت احساسات منقلب شده بود گفت که اولین صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی یک تورنمنت مهم از سال ۱۹۵۴ به بعد و اولین پیروزی آن‌ها برابر فرانسه، در حکم اعاده حیثیت برای این تیم بود.

ژاکا که در این بازی به عنوان بهترین بازیکن زمین نیز انتخاب شد پس از پایان مسابقه تیمی هایش را ستایش کرد و گفت که آن‌ها فوق العاده هستند.

ژاکا گفت: "این لعنتی فوق العاده است... ما امشب تاریخ‌سازی کردیم و همگی بسیار به خودمان افتخار می‌کنیم. ما تاریخ این ملت فوتبال را نوشتیم. اکنون اسپانیا را در یک چهارم نهایی پیش رو داریم. کار دشواری خواهد بود، اما در حال حاضر در حال رویا دیدنیم.

بعد از اینکه ۳-۱ عقب افتادیم اینطوری به بازی برگشتن برابر فرانسه و نشان دادن شخصیت و کاراکتر قدرتمند خودمان... این تیم لعنتی فوق العاده است!

من احساس مثبتی داشتم و به نظر من نیمه اول بی نقص بازی کردیم. سپس یک پنالتی را از دست دادیم و سه گل دریافت کردیم. این مثل یک سیلی به صورت ما بود، اما ما مرتکب اشتباهاتی شدیم.

با این وجود اینکه ما توانستیم در مقابل تیمی مانند فرانسه، با تمام بازیکنان تراز اولی که دارد، نتیجه را برگردانیم، باور نکردنی است!

دقیقه ۶۵ یا ۶۸ بازی بود که من به ساعت استادیوم نگاه کردم، داشتند یک کرنر علیه ما می‌زدند، به یان زومر گفتم ما باید همین الان از خواب غفلت بیدار شویم وگرنه کارمان تمام است.

برای تسلیم شدن خیلی زود بود، ما ۲۵ دقیقه دیگر داشتیم و وقتی بازی را ۳-۲ کردیم می‌دانستم که می‌توانیم به تساوی هم برسیم.

ما تیم بهتری بودیم و می‌خواستیم که بازی را در وقت‌های اضافی ببریم. بعد، در پایان، خوش شانس بودیم که دروازه بان فوق العاده‌ای داریم که پنالتی را گرفت.

من همیشه گفته ام که این تیم بسیار بیش از آنچه که به نظر می‌رسد سزاوار موفقیت است. خیلی حرف‌ها درباره تیم ما زده شد، حتی گفتند که ما گستاخ و متکبریم. اما من می‌توانم یک چیز را برای شما تضمین کنم: ما امشب واقعا تاریخ را نوشتیم.

همه مردم سوییس، فارغ از اینکه کچه کسانی هستند و در کجا زندگی می‌کنند، همه بازیکنان، ما به چیزی مهم دست یافتیم. توصیف حال ما با کلمات غیرممکن است. ما تاریخ را نوشتیم و می‌توانیم واقعا به خودمان افتخار کنیم. "

منبع: ورزش 3
برچسب ها: یورو 2020
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: