تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

آرمین: نمی‌توانیم به‌راحتی و سرعت پاسخ «چه باید کرد؟» را بدهیم

تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: با وجود تمام مشکلات من امروز هیچ‌ گفتمانی را آلترناتیو جریان اصلاحات نمی‌دانم. وضعیت امروز کشور ما مشابهات زیادی در دنیا دارد. نیاز به تحلیل دقیق از شرایط داریم تا گفتمان اصلاح طلبی را بازسازی کنیم.

کد خبر: ۹۸۲۰۳
۱۳:۲۱ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

آرمین: نمی‌توانیم به‌راحتی و سرعت پاسخ «چه باید کرد؟» را بدهیم

دیدارنیوز - محسن آرمین در همایش تقدیر از اعضای ستاد محسن مهرعلیزاده، اظهار کرد: من محسن مهرعلیزاده را همواره مدیری، توانمند و پاکدست و شریف دیدم. در این انتخابات من با چهره‌ای دیگر از مهرعلیزاده مواجه شدم و‌ این موضوع تحسین مرا دو چندان کرد.

فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: مهرعلیزاده در مناظرات در قامت اصلاح طلبی قوی ، شجاع ظاهر شد و از دولت اصلاحات گفت و به تکریم خاتمی پرداخت. 

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: به رغم اینکه کاندیدای اصلاح طلبان نبود اما بیش از همه شفاف عمل کرد. 
وی ‌ادامه داد: به علت بدسلیقگی مهرعلیزاده از کاندیداهای جناح اصلاح طلبی معرفی نشد و من شنیده بودم او‌ ضابطه و معیار جبهه اصلاحات را خواهد پذیرفت و در نهایت هم بر خلاف اینکه او‌ حتی جز ۹ کاندیدا نبود اما انصراف داد.

آرمین افزود: انتخابات تمام شد و چه آنهایی که رای دادند و چه ندادند این را می‌دانند و‌ مهم از این به بعد است. طبعا همه واقف هستند که نمی توانیم به راحتی و سرعت پاسخ چه باید کرد را بدهیم. اما آنچه که نباید رخ بدهد ناامیدی است. 

وی با بیان اینکه عرصه سیاست فراز و فرود زیاد دارد و نباید ناامید شویم، گفت: عرصه سیاست، عرصه رقابت میان احزاب نیست و برای رقابت میان گفتمان های سیاسی است. مادامی که یک گفتمان بتواند جامعه را اقناع کند پیروز خواهد بود و‌باقی می ماند. اگر گفتمان اصلاح طلبی قادر به تبیین پدیده واقعیات سیاسی نباشد و گفتمان دیگری بتواند این کار را انجام بدهد جایگزین می‌شود و‌ نیاز به اما و‌ اگر و‌ باید و نبایدی نیست.

آرمین در پایان خاطرنشان کرد: با وجود تمام مشکلات من امروز هیچ‌ گفتمانی را آلترناتیو جریان اصلاحات نمی‌دانم. وضعیت امروز کشور ما مشابهات زیادی در دنیا دارد. نیاز به تحلیل دقیق از شرایط داریم تا گفتمان اصلاح طلبی را بازسازی کنیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: