تیتر امروز

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم
«دیپلمات»؛ برنامه هفتم

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محسن روحی صفت، مسئول پیشین ستاد پشتیبانی افغانستان در وزارت امور خارجه میهمان هفتمین برنامه...

رئیس جمهور اسرائیل در دیدار با بایدن: روابطمان "عالی" است

رئیس رژیم صهیونیستی در آخرین سفرش در این پست، در واشنگتن با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفتگو کرد. او تاکید کرده است که: "اسرائیل به بایدن امید بسته است و اسرائیلی‌ها باید بدانند که ما یک دوست بزرگ در کاخ سفید داریم."

کد خبر: ۹۸۱۳۲
۰۹:۴۳ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

ریولین در دیدار با بایدن: روابطمان

دیدارنیوز - به نقل از روسیا الیوم، روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی در دیدارش با بایدن روابط بین ایالات متحده و اسرائیل را "عالی" توصیف کرد و افزود اسرائیل "هیچ دوستی بزرگتر از ایالات متحده ندارد".

رسانه ها خاطرنشان کردند که ریولین در تلاش است اهمیت اختلافات بین اسرائیل و دولت جدید ایالات متحده در مورد بازگشت ایران و واشنگتن به توافق هسته ای را پنهان کند.

ریولین بدون اشاره به موضوع ایران در این زمینه گفت: "ما گاهی اوقات درباره مواردی بحث می‌کنیم و توافق می کنیم که لازم نیست در همه موارد به توافق برسیم."

وی افزود: "اسرائیل به بایدن امید بسته است و اسرائیلی‌ها باید بدانند که ما یک دوست بزرگ در کاخ سفید داریم."
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز در دیدارش با ریولین گفت، تعهدش در قبال این رژیم "سفت و سخت" است.
وی بر حمایتش از توافقات رژیم صهیونیستی پیرامون عادی سازی روابط با کشورهای عربی تاکید کرد و افزود، این رژیم همچنین به سمت آفریقا در حال پیشروی است.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی دیدار کند.
این آخرین سفر ریولین به عنوان رئیس رژیم صهیونیستی به ایالات متحده است.

طبق جدول از پیش اعلام شده ریولین در این سفر علاوه بر بایدن با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نیویورک ، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و نمایندگان جامعه یهودیان در واشنگتن دیدار و گفت‌وگو می‌کند.ریولین همچنین قرار است با نمایندگان چند کشور در سازمان ملل دیدار کند و آنها را در جریان تلاش‌ها برای بازسازی غزه پس از جنگ اخیر قرار دهد.


منبع: ایسنا
برچسب ها: جو بایدن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر