تیتر امروز

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!
برگی از تاریخ تعلل در واردات واکسن

جدال وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی!

در بحبوحه بحران کرونا سازمان نظام پزشکی برای واردات واکسن کرونا اعلام آمادگی کرد. این کار با استقبال وزارت بهداشت مواجه نشد و یک کشمکش رسانه‌ای حول آن شکل گرفت. اما ماجرا چه بود؟
از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب
عضویت ایران در شانگهای

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب

عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای با سر و صدای رسانه‌ای بسیاری همراه بوده است؟ آیا این رخداد نشان از ورود رسمی ایران به یک بلوک جهانی جدید دارد یا تنها اقدامی برای موازنه قدرت با غرب در...

آخرین خبر از پرداخت فوق العاده ویژه فرهنگیان

بر اساس آخرین فوق العاده ویژه فرهنگیان معلمان از نوبخت خواسته اند تا نظر رسمی خود درباره پرداخت فوق العاده ویژه و رتبه بندی معلمان را از تریبون های رسمی اعلام کنند.

کد خبر: ۹۸۰۳۸
۱۲:۵۲ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

 

چه خبر از فوق العاده ویژه فرهنگیان؟

دیدارنیوز: معلمان همچنان پیگیر اجرای فوق العاده ویژه فرهنگیان و رتبه بندی هستند. آن‌ها در واکنش به صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش درباره مشخص نبودن اعتبار لازم در لایحه بودجه از نوبخت خواسته اند موضع رسمی خود را درباره پرداخت فوق العاده ویژه معلمان و رتبه بندی معلمان اعلام کندو در نامه معلمان امده است: ضمن عرض تشکر فراوان از جنابعالی بابت دیدار با جمعی از معلمین و مشخص کردن تکلیف رتبه بندی و فوق العاده ویژه، همانطور که میدانید مقدار بودجه مورد نیاز در لایحه رتبه بندی ارسالی به مجلس و لایحه بودجه سال جاری مشخص نشده است و همین موضوع باعث گمانه زنی‌های مختلف از سوی نمایندگان مجلس و شخص آقای وزیر شده است که باعث ازرده خاطر شدن تمامی فرهنگیان گشته است. حال با توجه به اینکه جنابعالی در جلسه با تشکل‌های فرهنگی اعلام کردید که این گمانه زنی‌ها فاقد اعتبار است و به شدت ان‌ها رد کردید و صریحا به نمایندگان معلمان اعلام کردید بودجه رتبه بندی محدودیت ندارد.. خواهشا جهت شفاف سازی سایر مسئولین و اسودگی خاطر تمامی فرهنگیان در این مورد، نظر ” رسمی “و اعلامی خود به نمایندگان معلمین را یک بار دیگر، اینبار از ” تریبون‌های رسمی” اعلام کنند.

فوق العاده ویژه فرهنگیان
هفته گذشته اعلام شده بود ۲۱ درصد فوق العاده ویژه برای تمام فرهنگیان بدون در نظر گرفتن سابقه و اجرا از ۱ تیر ۱۴۰۰ اجرا می‌شود. گفته شده احکام تا قبل از دولت فعلی صادر خواهد شد. درجلسه نمایندگان فرهنگیان کشور با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ اول تیر ۱۴۰۰ قرار بر این شد تا سقف ۲۱ درصد فوق العاده ویژه که برای تمام کارکنان دولت اجرا می‌شود عینا برای تمام معلمان و کارکنان آموزش و پرورش هم بدون توجه به سابقه و بدون هیچ شرطی از تاریخ اول تیر ۱۴۰۰ اجرا شود. بر اساس بخشنامه ۱۵بهمن ۱۳۹۳ فوق العاده ویژه از ۵۰ درصد برای ۲۵ درصد کارکنان، به ۳۵ درصد برای ۶۰ درصد کارکنان که با ضرب ۳۵ در ۶۰ عدد ۲۱ درصد بدست می‌آید، باید باشد. گفته شده برای معلمان با سابقه و تحصیلات بالا تفاوت‌ها در طرح رتبه بندی جبران می‌شود همچنین قرار شد احکام جدید توسط آموزش و پرورش احکام قبل از پایان کار دولت دوازدهم صادذ شود.

پس از جلسه نمایندگان معلمان با نوبخت درباره فوق العاده ویژه فرهنگیان و انتشار جزئیات این جلسه بسیاری این سوال را مطرح می‌کنند که سقف فوق العاده ویژه چقدر است؟ بر اساس آخرین مصوبه هیات دولت سقف فوق العاده ویژه ۳۵ درصد است که در جلسه دیروز معلمان با نوبخت قرار بر این شده است که فوق العاده معلمان همانند سایر دستگاه اعمال شده و با حقوق تیرماه پرداخت شود. اما انچه از فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی گفته می‌شود یک پیشنهاد است که در صورت تصویب برای همه دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش اصلاح خواهد شد. از آنجا که در سال ١٣٩٩ قانون رتبه بندی تصویب نشده بود از محل فوق العاده ویژه به اسم رتبه بندی از ٩ درصد؜ تا ٢١ درصد؜ با میانگین ١۴؜ به تعدادی از معلمان اموزش و پرورش پرداخت شد که گویا نوبخت در جلسه دیروز گفته است این فوق العاده به همه معلمان و کادر اداری بصورت یکسان تعلق خواهد گرفت و رتبه بندی هم جداگانه مشمول معلمان خواهد شد.

فوق العاده ویژه معلمان

جزئیات جلسه نمایندگان فرهنگیان با نوبخت درباره فوق العاده ویژه فرهنگیان
فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی که در جلسه نمایندگان معلمان با نوبخت حضور داشت درباره جزئیات این جلسه نوشته است:

بدینوسیله به استحضار میرساند که امروز دوشنبه اول تیرماه ١۴٠٠با تعیین وقت قبلی راس ساعت ۴ بعدازظهر جلسه ایی با حضور و ریاست جناب اقای دکتر محمد باقر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، اقای الهیار ترکمن معاون وزیر آموزش و پرورش، جناب اقای مهندس طاهری مدیراموزش و پروش عمومی و فنی و حرفه ایی سازمان برنامه و بودجه، جناب اقای دکتر میرزاده مشاور ارشد رئیس سازمان برنامه و بودجه، سرکار خانم مریم رنگ آمیر طوسی عضو شورای عالی آموزش و پرورش، جناب آقای جواد نوبختی عضو شورای عالی اموزش و پرورش، فرج کمیجانی دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، خانم سیما زنجانی مدیر ابرگروه کشوری پیگیری مطالبات فرهنگیان، خانم شکیبا کرمی. اسماعیل جعفری، غدیر قاسمی، باقر جعفر وند، محمدرضا خواه، مهدی محمدیان، مجید رحیمی از دانشگاه فرهنگیان و اقای رامین کریمی نیا از سازمان معلمان در محل سازمان برنامه و بودجه تشکیل و پس از دو ساعت و نیم بحث و تبادل نظر پیرامون مطالبات فرهنگیان در خصوص موارد ذیل اتخاذ تصمیم گردید.

١- همه حاضرین در جلسه تاکید کردند که بحث نظام رتبه بندی معلمان و اعطای فوق العاده ویژه برای فرهنگیان دو مقوله کاملا مجزا و هر کدام تابع قانون خاص خود می‌باشند که این موضوع مورد قبول مسئولین حاضر در جلسه قرار گرفت

٢- مقرر شددر بحث اعطای فوق العاده ویژه به فرهنگیان همانند سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها حداکثر تا ٣۵٪؜ حقوق و فوق العاده‌های مستمر به نحوی که متوسط پرداختی از ۶٠٪؜ سقف تجاوز نکند (میانگین ٢١٪؜) به همه کارمندان اداری و اموزشی وزارت اموزش و پرورش از تاریخ ١۴٠٠/۴/١ تعلق و احکام مربوط در اسرع وقت توسط وزارت اموزش و پرورش صادر گردد

٣- بحث رتبه بندی معلمان عین مفاد مصوبه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با تاریخ اجرای ١۴٠٠/١/١ به انجام خواهد رسید.

۴- در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ١٣٩٩ مجددا جناب اقای نوبخت تاکید نمودند که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان تیرماه ١۴٠٠ حتما پاداش این بازنشستگان عزیز پرداخت خواهد شد

۵- در خصوص ارائه لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان طبق تاکید جناب اقای دکتر نوبخت موضوع در دستور جلسه آتی هیات دولت است که پس از تصویب در هیات وزیران بلافاصله با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد

۶- در خصوص پرداخت مطالبات معلمان مدارس خارج کشور دستورات لازم جهت بررسی و اقدام مقتضی صادر گردید

٧- هر میلغی که به شاغلین سازمان‌ها و وزراتخانه‌های مختلف که اضافه می‌شود بدلیل اینکه میانگین حقوق شاغلین بازنشستگان فاصله ایجاد می‌کند در صورت تصویب و ابلاغ لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در مهر ماه مجدد همسان سازی حقوق شاغلین وربازنشستگان باید اجرا شود.

فوق العاده ویژه چیست؟
برای معلمان ومدیرومعاونین مدارس، از تاریخ ۹۹/۱/۱ فوق العاده ویژه برقرار می‌گردد که مطابق جدول پایین با توجه به مقطع مقطع اشتغال فعلی پرسنل و عدد رتبه مندرج درحکم کارگزینی درصد متفاوتی دارد.

درصد فوق العاده ویژه معلمان براساس مقطع:

رتبه (۱):ابتدایی=۱۰%، متوسطه=۹%

رتبه (۲):ابتدایی=۱۲%، متوسطه=۱۱%

رتبه (۳):ابتدایی=۱۵%، متوسطه=۱۴%

رتبه (۴):ابتدایی=۱۸%، متوسطه=۱۷%

رتبه (۵): ابتدایی=۲۱%، متوسطه=۲۰%

مبالغ بند‌های حقوقی موثر:

حق شغل

فوق العاده مدیریت

حق شاغل

فوق العاده ایثارگری

فوق العاده سختی کار

فوق العاده شغل

تفاوت بند (ی)

تفاوت جزء (۱)

بر اساس حکم

تغییر ضریب حقوقی سال ۹۹ (۹۹/۱/۱) باهم جمع کرده و حاصل را در درصد تعیین شده فوق العاده ویژه ضرب می‌کنیم. مبلغ به دست آمده مبلغ فوق العاده ویژه این پرسنل درسال ۹۹ خواهد بود.

ضریب حقوقی سال ۹۹: ۲۴۳۸ ریال

فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی فرهنگیان چیست؟

فوق العاده ویژه ۵۰ درصد یعنی مجموع حق شغل، حق شاغل، فوق العاده شغل، سختی کار، بند الف، بند‌ی و حق مدیریت ضرب در ۵۰ درصد یا نیم است که مبلغ قابل توجهی می‌شود. در احکام جدید برقراری فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی معلمان آموزش و پرورش به صورت ناقص بین صفر تا بیست درصد اجرا شده و دیوان عدالت اداری این موضوع را تایید کرده است. این موضوع باعث شده تا معلمان پیگیر اجرای کامل فوق العاده شغل شوند و از دولت خواسته اند که با پیگیری این موضوع و مشمول شدن تمامی معلمان به فوق العاده ویژه پنجاه درصدی خاطره‌ای خوش از دولت دوازدهم برای معلمان برجا بگذارند. پرداخت ناقص فوق العاده شغل در حالی است که چندی پیش محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامیش اعلام کرد منابع لازم برای پرداخت فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی معلمان را اختصاص داده، اما از اینکه چرا آموزش و پرورش آن را اعمال نکرده، اطلاعی ندارد. معلمان می‌گویند تا پیش از این تصور می‌شد منابع مالی کافی وجود ندارد، اما با این صحبت نوبخت معلمان به دنبال پاسخ این سوالند که چرا با وجود اینکه منابع مالی وجود دارد، اما وزارتخانه آن را در احکام درج نکرده است. معلمان معتقدند وزارت آموزش و پرورش فوق العاده ویژه را از ۹% تا ۲۱% با شرایط عجیب و غریب جیره بندی کرده است.

 

منبع: روز نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
تیمور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۸
1
5
آره معلمان دارن دلسرد میشوندمن خودم معلمم چونکه بارها کلاه گشاد را بر سرمان گذاشته اند
تیمور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۸
0
4
مطمئن باشید معلمان چیزی به ما نمی ماسه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
0
0
فقط میخان رتبه بندی رو به تعویق بندازن با این کارها و درصد ها که مشخص نیست از کجا درمیاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۴
0
0
چندرغازمیخان‌برای معلم اضاف‌کنن‌میگن‌بودجه‌نیست‌ولی‌‌برای‌دزدیدن‌ملیاردملیاردبودجه‌هست
هایده برهمند من مشاور مدرسه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
0
0
سلام خسته نباشید اعمال فوق العاده ویژه برای معلمین که قرار بود از اول فروردین ماه بزنند اعمال نشده باز هم حق من ضایع شده است برای من فوق البته به ویژه نزده شده ومعوقه هاشون مونده هایده برهمند خواهش میکنم حق نن وقتی ضایع میشود من افسرده میشود تو خدا خودتون جای من بگذارید ممنونم
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر