تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!

میخاییل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه از عرضه اولین سری واکسن کرونای تک دوزی "اسپوتنیک لایت" به بازار روسیه خبر داد.

کد خبر: ۹۷۷۷۴
۱۸:۵۲ - ۰۵ تير ۱۴۰۰

واکسن تک دوزی اسپوتنیک

دیدارنیوز ـ به گزارش رادیو روسی اسپوتنیک، موراشکو روز شنبه گفت: روز گذشته مرحله کنترل واکسن اسپوتنیک لایت به پایان رسید و نخستین سری این واکسن به بازار عرضه شد.

به گفته وزیر بهداشت روسیه، تا پایان ماه ژوئن جاری (تا روز چهارشنبه)، ۲.۵ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک لایت برای مصرف عمومی عرضه خواهد شد و در ماههای آینده حجم تولید انبوه این واکسن افزایش خواهد یافت.

موراشکو خاطرنشان کرد که اسپوتنیک لایت برای واکسن زدن به افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند و نیز برای زدن واکسن دوم به افرادی که برای بار نخست واکسن کرونا زده اند استفاده خواهد شد.

وزیر بهداشت روسیه این را نیز گفت که در شهرهای بزرگ میزان ابتلا به کرونا افزایش می یابد و باید حتما با واکسن زدن، مصونیت خود را در این مورد تامین کرد.

ستاد مقابله با کرونا در روسیه در آخرین گزارش خود امروز اعلام کرد که در شبانه روز اخیر در روسیه 21 هزار و 665 نفر به کرونا مبتلا یا تست کرونای آنها مثبت بوده، 619 نفر بر اثر این بیماری جان سپرده و 14 هزار و 347 نفر هم بهبود یافته اند.

صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه که مدیریت تولید و فروش واکسن را در این کشور به عهده دارد روز ۱۶ اردیبهشت ماه اعلام کرد که واکسن تک دوزی «اسپوتنیک لایت» به ثبت رسید.

این واکسن را مرکز ویروس شناسی گامالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه (سازنده اسپوتنیک وی) ساخته است.

واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه با اسپوتنیک وی از اواسط دی ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: