تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

بازداشت عاملین لایوهای غیراخلاقی در اینستاگرام

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از دستگیری متهمی که اقدام به برگزاری لایوهایی غیراخلاقی و با بازدید بالا در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود، خبر داد.

کد خبر: ۹۷۵۷۲
۱۰:۵۸ - ۰۴ تير ۱۴۰۰

بازداشت عاملین لایوهای غیراخلاقی در اینستاگرام

 

 

دیدارنیوز: سرهنگ فرهاد آراوند، فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در فضای سایبر، کارشناسان این پلیس با رصد و پایش فضای مجازی موفق به شناسایی هویت ادمین یک صفحه اینستاگرامی که اقدام به برگزاری لایو‌هایی با محتوا‌های غیر‌اخلاقی با حضور کاربرانی از سراسر کشور می‌نمود، شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان افزود: در پایش فضای مجازی، مشاهده شد که مدیر این صفحه مجرمانه با فریب و اغفال دختران کم‌سن‌وسال و در مواردی خانم‌های متأهل، آن‌ها را جهت نمایش حریم خصوصی خود به‌صورت لایو به صفحه اینستاگرامی که در حالت نمایش عمومی بود، هدایت می‌کرد.

وی ادامه داد: باتوجه‌به اینکه برگزاری لایو غیراخلاقی در فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی بر اساس قوانین، یک عمل مجرمانه محسوب می‌شود، موضوع شناسایی هویت گرداننده صفحه اینستاگرامی مجرمانه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

آراوند توضیح داد: با تلاش‌های علمی تخصصی افسران پی‌جوی جرایم سایبری، هویت گرداننده صفحه اینستاگرامی مشخص و پس از هماهنگی با مقام قضائی، نامبرده در یک اقدام پلیسی، به همراه تجهیزات دیجیتالی دستگیر شد.

این مقام نظامی عنوان کرد: متهم که در ابتدا منکر مدیریت صفحه اینستاگرامی مجرمانه و ارتکاب هرگونه جرمی شد، با مشاهده و مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارپذیر گردآوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا، به‌ناچار لب به اعتراف گشوده و ضمن تشریح چگونگی ارتکاب جرم، هدف خود را بالابردن میزان دنبال‌کننده (فالوور) خود اظهار نمود که در نهایت پرونده تکمیل و به همراه متهم دستگیر شده جهت ادامه سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال و معرفی شد.

وی به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد: علی‌رغم ظرفیت‌ها و فرصت‌های مثبت فضای مجازی، اگر حضور کاربران در این فضا بدون داشتن آگاهی و علم لازم باشد و به توصیه‌ها و اصول ایمنی توجه کافی نشود، آسیب‌های فراوانی در بستر‌های گوناگون شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی وجود دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان تاکید کرد: قبل از حضور یا استفاده از هر شبکه اجتماعی یا پیام‌رسان و یا هرگونه اقدام اینترنتی با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین آموزش‌ها و نکات هشداری لازم اطلاع یافته و با خاطری آسوده‌تر، موضوع خود را در اینترنت دنبال کنند.

 

منبع: یکتاپرس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار