تیتر امروز

لیگ والیبال ملت‌ها؛ لهستان ۳ ـ ایران صفر

تیم ملی والیبال ایران در دور سیزدهم مسابقات لیگ والیبال ملت‌ها در برابر لهستان از قدرتمندترین تیم‌های جهان شکست خورد.

کد خبر: ۹۷۲۴۶
۱۹:۳۶ - ۰۱ تير ۱۴۰۰

لیگ والیبال ملت‌ها

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: بازی حساس و سخت ایران در مقابل لهستان در شرایطی برگزار شد که ایران به شدت نیازمند یک پیروزی برای بازگشت روحیه برتری‌جویی به بازیکنان بود. بلندقامتان ایران در حالی مقابل لهستان صف آرایی کردند که در ۱۳ بازی گذشته مقابل هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا به پیروزی رسیده و به ژاپن، روسیه، صربستان، آلمان، استرالیا، برزیل، اسلوونی و فرانسه بازی را واگذار کردند.

تیم ملی لهستان تا قبل از این مسابقه موفق به کسب ۱۱ پیروزی شده به این ترتیب که مقابل تیم‌های ایتالیا، صربستان، استرالیا، آمریکا، روسیه، بلغارستان، هلند، کانادا، ژاپن، آلمان و آرژانتین به پیروزی رسیده و تنها به اسلوونی و برزیل باختند.

در ۱۰ تقابل اخیر تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال لهستان، ۶ برد سهم لهستان و ۴ برد سهم ایران بوده است. آخرین پیروزی ایران در سال ۲۰۱۹ رقم خورد که بلندقامتان ایران موفق شدند با نتیجه ۳ بر ۲ در آن بازی به پیروزی برسند.

تیم ملی والیبال لهستان با کسب ۱۱ پیروزی و ۳۳ امتیاز در رده دوم این رقابت ها قرار داشت درحالی که ملی پوشان والیبال ایران تنها با ۵ پیروزی در رده یازدهم این رقابت ها ایستاده‌اند.

بلندقامتان ایران با ترکیب جواد کریمی، علی اصغر مجرد، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، مسعود غلامی، بردیا سعادت و آرمان صالحی (لیبرو)  مقابل لهستان صف‌آرایی کردند. سرمربی لهستان در این رقابت تصمیم گرفت به کوبیاک و کورک استراحت دهد و این دو بازیکن را از لیست اصلی خود خارج کرد.

باز هم سه گیمه شدیم

تیم ملی لهستان بازی را خوب شروع کرد و توانست با نتیجه ۳ بر صفر از تیم ملی والیبال ایران پیش بیفتد. ایران که بازی را خوب شروع نکرده بود با نتیجه ۴ بر صفر از لهستان عقب افتاد تا ولادیمیر آلکنو برای ایران وقت استراحت بگیرد؛ این وقت استراحت هم کارساز نبود تا لهستان با نتیجه ۵-۰ از ایران پیش بیفتد!

ملی پوشان والیبال ایران در حمله موفق نبودند و بیشتر توپ ها را به بیرون می زدند تا نتیجه ۱۱-۵ به سود لهستان شود. ایران در این ست اصلا خوب نبود تا والیبالیست های ایران با نتیجه ۱۵-۶ از لهستان عقب بیفتند. سرویس های سرعتی لهستان، کار را برای ایران بسیار سخت کرده بود چرا که توپ ها به پاسور نمی رسید و برای همین ملی پوشان در حمله نمی توانستند موفق باشند.

سعید معروف و امیرغفور در انتهای این ست وارد میدان شدند تا شاید اختلاف امتیاز کمتر شود. موتور ایران در این ست دیر روشن شد و بلندقامتان ایران توانستند اختلاف امتیاز را کم کنند تا امتیازها  ۲۲-۲۰ به سود لهستان شود. در نهایت در ست اول این رقابت، تیم ملی لهستان تیم برتر میدان بود و توانست ایران را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ شکست دهد.

ست دوم: ایران ۲۰ - ۲۵ لهستان

در ابتدای ست دوم، دو تیم پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال لهستان در امتیاز ۳ برابر شدند. هیچ یک از دوتیم در ابتدای ست دوم پا پس نکشیدند تا دو تیم در امتیاز ۶ برابر شوند. اشتباهات فردی ایران در این ست مخصوصا در زدن سرویس باعث شد ایران با نتیجه ۱۰-۸ از لهستان عقب بیفتد.

باز هم سعید معروف و امیر غفور در اواسط این ست دوباره به میدان آمدند تا شاید نتیجه بازی به سود ایران برگردد. با تعویض های آلکنو، تیم ملی والیبال ایران دوباره به بازی بازگشت و دو تیم در امتیاز ۱۴ برابر شدند. پس از برابری امتیاز ها، سرمربی لهستان تصمیم گرفت وقت استراحت بگیرد.

در اواسط این ست دو تیم در امتیاز ۱۶ برابر شدند تا هیجان این مسابقه بیشتر شود. در امتیاز ۲۰ به سود ایران، بردیا سعادت موفق شد از سرویس مستقیم برای ایران پوئن کسب کند. لهستان در پوئن های آخر به دلیل تجربه، بازی بهتری از ایران به نمایش گذاشت و توانست این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود خود کند.

ست سوم: ایران ۱۶ - ۲۵ لهستان

تیم ملی والیبال لهستان، ست سوم این دیدار را بسیار خوب آغاز کرد و موفق شد با نتیجه ۶ بر صفر از ایران پیش بیفتد. علی اصغر مجرد در ابتدای ست سوم از ناحیه مچ پا احساس درد کرد و به همین دلیل آلکنو او را از زمین بیرون کشید. اشتباهات بازیکنان تیم ملی در این ست هم بسیار زیاد بود تا ایران با نتیجه ۱۲-۶ از حریف عقب بیفتد.

نبود میلاد عبادی پور در دریافت های قدرتی بسیار احساس می شد چرا که تیم به هیچ عنوان در دریافت خوب عمل نکرد. آلکنو پس از ایجاد اختلاف امتیاز به ملی پوشان والیبال ایران گفت: با غیرت در زمین بازی کنید. ایران در اواسط این ست هم خوب عمل نکرد تا والیبالیست های ایران با نتیجه ۱۸-۱۱ از لهستان همچنان عقب باشند. بار دیگر در انتهای ست سوم، امیر غفور و سعید معروف برای تیم ملی والیبال ایران وارد میدان شدند اما دیگر برای برگرداندن بازی بسیار دیر شده بود.

تیم ملی در ست سوم نیز عملکرد بسیار ضعیفی از خود به نمایش گذاشت و با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ بازی را به لهستان واگذار کرد. ایران در آخرین بازی خود در لیگ ملتهای والیبال فردا برابر آرژانتین قرار می گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار