تیتر امروز

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!
«دیپلمات»؛ برنامه اول ـ قسمت دوم

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که در گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی به کندوکاو در ذهنیت و تجربیات و خاطرات آن‌ها می‌پردازد. منوچهر متکی وزیر امور خارجه دولت‌های نهم و دهم...

رژیم آل خلیفه درخواست سازمان ملل برای آزادی دو فعال که با مجازات اعدام روبرو هستند را رد کرد.

کد خبر: ۹۶۹۶۵
۱۲:۳۱ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

مخالفت بحرین با درخواست‌های بین المللی برای آزادی ۲ محکوم به اعدام

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فرانسه، رژیم آل خلیفه بحرین گزارش سازمان ملل و درخواست آن برای آزادی "محمد رمضان" و "حسین موسی"، دو فعالی که با مجازات اعدام روبرو هستند را رد کرد.

سخنگوی دولت بحرین در این باره گفت: رمضان و موسی محکوم به اتهامات جدی هستند.

وی همچنین گزارش سازمان ملل در این باره را "مغرضانه" و "گمراه کننده" خواند و مدعی شد که محاکمه عادلانه‌ای در رابطه با این دو فعال صورت گرفته است.

تیم فعال سازمان ملل در امور مربوط به بازداشت‌های خودسرانه در گزارشی اعلام کرد که رمضان و موسی در جریان بازجویی شکنجه شده و مجبور به امضای اعترافاتشان شده‌اند.

این تیم سازمان ملل در ادامه خواستار آزاد کردن این دو فعال بحرینی شد.

نیروهای امنیتی بحرین اوایل سال ۲۰۱۴ موسی را که کارمند یک هتل بود و رمضان را که به عنوان مسئول امنیتی فرودگاه بین‌المللی بحرین مشغول به فعالیت بود، بازداشت کردند.

دادگاه عالی‌ بحرین دسامبر ۲۰۱۴ این دو فعال را به اتهام "منفجر کردن یک کاروان و قتل یک افسر پلیس" محاکمه و ژوئیه سال گذشته نیز حکم اعدام آن دو را صادر کرد.

نهادهای حقوق بشری تاکید کردند که این دادگاه در روند محاکمه رمضان و موسی به اعترافاتی که زیر شکنجه از آنها گرفته شده، استناد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: