تیتر امروز

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۱) + فایل صوتی

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!

در یازدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی رضا قنبری به سراغ موضوع بحث‌برانگیز هفته‌های اخیر یعنی ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه پرداخته است. انگیزه‌های دولت ترکیه و مختصات این دیوار چیست؟
به دلیل شکننده بودن شرایط شیوع کرونا

مردم در تعطیلات پیش رو از رفتن به سفر خودداری کنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با ابراز نگرانی نسبت به احتمال افزایش شیوع ویروس کرونا در استان با افزایش سفر‌ها در تعطیلات پیش رو گفت: جدی‌ترین توصیه به مردم در این روز‌ها خودداری از سفر و دوری از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

کد خبر: ۹۴۲۱۸
۱۲:۴۲ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

سفر ممنوع در کرونا

دیدارنیوز ـ مجید شیرانی افزود: اگر چه با کاهش شیوع ویروس کرونا منع حضور در دورهمی‌های کوچک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برداشته شد، اما همچنان حضور در تجمعات بیشتر ممنوعیت دارد و انتظار می‌رود مردم استان به این نکته توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه روند نزولی شیوع کرونا در استان تداوم دارد، ادامه داد: همچنین سفر رفتن در تعطیلات به ویژه در استان‌های پرخطر اقدام خطرناکی است و می‌تواند منجر به ورود ویروس‌های جهش‌یافته به استان شود و روند شیوع کرونا را دوباره صعودی کند.

شیرانی با انتقاد از برخی عادی انگاری‌ها در سطح جامعه تصریح کرد: برخی افراد تصور می‌کنند با کاهش شیوع کرونا، خطر شیوه این ویروس رفع شده است و در همین رابطه مشاهده می‌شود که برخی نسبت به استفاده از ماسک بی‌توجه هستند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند که انتظار می‌رود در رفتار‌های خود تجدیدنظر کرده و مراقب سلامتی خود و اطرافیانشان باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در مقایسه بین شهرستان‌های استان در خصوص شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: تعداد موارد بستری در لردگان و موارد سرپایی در بروجن نسبت به میانگین استان طی روز‌های اخیر بالاتر بوده است که رعایت بیش از پیش پروتکل‌ها را می‌طلبد.

شیرانی با اشاره به فوت ۲ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۹۸ مورد رسیده است.وی همچنین از شناسایی ۱۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا خبر داد و افزود: از این

تعداد ۳۷ نفر بستری و ۱۲۲ نفر سرپایی بودند.

شیرانی افزود: در مجموع مبتلایان به این ویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون به ۴۵ هزار و ۳۶۸ نفر رسیده است.

 از ابتدای شیوع کرونا تا یکشنبه ۹ خرداد۱۳۰ هزار و ۵۷۳ مورد نمونه‌گیری کرونا در استان انجام شده است.

همچنین بر اساس آخرین رنگ‌بندی چهار شهرستان خانمیرزا، کوهرنگ، بن و سامان در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌های این استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: