تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ائتلاف رقبای خود برای تشکیل دولت وحدت و کنار زدن وی از قدرت واکنش نشان داد.

کد خبر: ۹۳۷۴۴
۰۹:۱۶ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

نتانیاهو: دولت چپگرا خطری برای امنیت اسرائیل است

دیدارنیوز - به نقل از اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای تلویزیونی پس از اعلام حمایت خود از یائیر لاپید، رهبر حزب آینده‌ای هست در تشکیل دولت جدید اسرائیل، به نفتالی بنت، رهبر حزب "یمینا" حمله کرد.

وی یکشنبه اندکی پس از سخنرانی تلویزیونی بنت در بیانیه‌ای گفت: "یک میلیون اسرائیلی حزب لیکود به رهبری من را انتخاب کردند. یک میلیون نفر من را برای ریاست دولت برگزیدند."

نتانیاهو افزود: "بنت همان دروغ‌ها و شعارهای پوچ قبلی را تکرار می‌کند".
وی خطاب به بنت گفت: "اصول و ارزشهایت هیچ ارزش و اعتباری ندارند."

نتانیاهو همچنین بنت را "کلاه‌بردار قرن" توصیف کرد و ادامه داد: "اگر رای دهندگان به بنت می‌دانستند که وی در یک دولت چپ شریک خواهد شد، او را انتخاب نمی‌کردند. او می‌خواهد به هر قیمتی نخست وزیر شود."

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: "بنت با این ادعا که می‌خواهد مانع برگزاری انتخابات پنجم شود، تغییر موضع داد، اما زمان جنگ با غزه گفت که من یک دولت چپ را نمی‌خواهم. آیا ۳ هفته پیش احتمال انتخابات پنجم وجود نداشت؟! این به آن معنا است که اظهارات بنت در آن زمان حرف‌هایی توخالی بود و او فقط می‌خواست رای دهندگان به راست‌گراها را جذب و آن‌ها را در اردوگاه چپ قرار دهد. "
نتانیاهو در ادامه، بنت را به "خیانت" به جناح راست اسرائیل متهم کرد و از سیاستمداران "ملی‌گرا" که به گفت‌وگوهای ائتلاف پیوسته‌اند خواست تا از تشکیل دولت چپگرا اجتناب کنند.
وی افزود: "چنین دولتی خطری برای امنیت اسرائیل است و همچنین خطری برای آینده «کشور» است."
نتانیاهو همچنین عنوان داشت: به جای یک دولت چپگرا که امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند، باید یک دولت راست‌گرا ایجاد شود. این را می‌توان به دو روش انجام داد، راه اول نخست وزیری چرخشی بین من و گدعون ساعر و نفتالی بنت ، و راه دوم کسب حمایت بیش از ۶۱ عضو کنست. آنها قبلاً به من گفتند که اگر نفتالی بنت به دولت بپیوندد از دولت راستگرا حمایت خواهند کرد. "
 او در پایان احتمال اینکه خودش دوباره دولت تشکیل دهد را منتفی ندانست.
رقبای بنیامین نتانیاهو یکشنبه شب علنا از توافق برای تشکیل دولت تغییر خبر دادند. این توافق به معنای پایان کار نتانیاهو پس از ۱۲ سال حضور پیاپی در قدرت است.
در صورت نهایی شدن این توافق، ابتدا نفتالی بنت به مدت دو سال نخست وزیر خواهد شد و بعد از آن لاپید تا پایان دوره چهارساله این پست را در اختیار می‌گیرد.
دولت وحدت می‌تواند به بن‌بستی که در دو سال اخیر اسرائیل با برگزاری چهار انتخابات در آن گرفتار شده است.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: