تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

پایگاه آمریکایی آکسیوس پنجشنبه شب گزارش داد که "آنتونی بلینکن" وزیر امور خارجه این کشور نسبت به ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی در محله شیخ جراح و قدس شرقی هشدار داده و گفته است، احتمالا این اقدام به درگیری مجدد در اراضی اشغالی منجر شود.

کد خبر: ۹۳۲۹۷
۱۰:۴۱ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۰

بلینکن به نتانیاهو هشدار داد/غزه/فلسطین/مسجدالاقصی

دیدارنیوز ـ به گزارش آکسیوس، وزیر امورخارجه آمریکا همچنین اعلام کرد: مستقیما سخنان مقام‌های اسرائیلی را شنیده و به طور غیر مستقیم به سخنان مقامات جنبش حماس نیز گوش داده‌ام.

وی گفت: هر دوطرف [اسرائیل و حماس]به دنبال حفظ آتش بس هستند. وزیر امورخارجه آمریکا ۴ روز پس از اجرای آتش بس در غزه، چهارم خرداد ماه وارد فلسطین اشغالی شد.

بلینکن برای تثبیت آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین، اعلام پایبندی به راه حل تشکیل دو کشور و بررسی راه‌های بازسازی ویرانه‌های غزه به فلسطین اشغالی سفر کرد.

وی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان دیدار کرده بود.

نظامیان غاصب صهیونیست از دوشنبه ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوز‌های وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را شروع کردند.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوز‌های صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین‌های اشغالی کردند.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست سه ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد؛ این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۳۱ اردیبهشت، میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: