تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، رهبران مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین امروز (پنج‌شنبه) نخستین تماس تلفنی‌شان را در دوران ریاست جمهوری جو بایدن برگزار کردند.

کد خبر: ۹۳۲۲۰
۱۱:۱۹ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۰

نخستین تماس تلفنی نمایندگان تجاری آمریکا و چین در دوران ریاست جمهوری بایدن

دیدارنیوز - به نقل از شبکه سی‌ان‌بی‌سی، وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای گفت: "کاترین تای"، نماینده تجاری آمریکا و "لیو هی"، معاون نخست وزیر چین گفت‌وگوی صریح، عمل گرا و سازنده‌ای داشتند.

در این بیانیه هیچ جزئیاتی درباره تحولات تجاری و یا اینکه آیا تعرفه‌های اعمال شده تحت دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا لغو می‌شوند یا خیر، به اشتراک گذاشته نشده است.

با این حال وزارت بازرگانی چین اعلام کرد: هر دو طرف با برگزاری مذاکرات بیشتر موافقت کردند و این تماس تلفنی را به عنوان "تماسی که از احترام متقابل برخوردار" بود، توصیف کردند. هر دو طرف معتقدند که توسعه تجارت دوجانبه بسیار حائز اهمیت است و آنها درباره مسائل مربوط به نگرانی مشترک تبادل نظر کرده و با ادامه رایزنی‌ها موافقت کردند.

دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای مجزا گفت: کاترین تای در مورد سیاست تجاری کارگر محور دولت بایدن و بررسی‌های کنونی‌اش از روابط تجاری آمریکا-چین صحبت و موضوعات نگران‌کننده را نیز مطرح کرد. کاترین تای به دنبال برگزاری مذاکرات بیشتر با لیو هی است.

 

در این بیانیه اشاره نشده که در این تماس تلفنی دقیقا چه نگرانی‌هایی مطرح شده است.
در ادامه این بیانیه آمده است: کاترین تای در این نشست مجازی با لیو هی درباره اهمیت روابط تجاری میان آمریکا و چین صحبت کرد.
 انتهای پیام


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: