تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مستمری مددجویان بهزیستی با افزایش ۷ تا ۱۱ برابری نسبت به سال ۹۲ پرداخت شد.

کد خبر: ۹۳۰۶۸
۱۴:۰۲ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

قبادی دانا پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی

دیدارنیوز ـ به گزارش سازمان بهزیستی کشور، وحید قبادی دانا افزود: برای اولین بار، ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر برقراری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) به میزان ۲۰ درصد حداقل دستمزد کارگران، محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: با تحقق این ماده مغفول مانده قانون، از اردیبهشت ماه سال جاری مستمری مددجویان تحت حمایت بهزیستی بر اساس خانوار از سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۱۱ میلیون ریال پرداخت می‌شود. با این اقدام، مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۰ نسبت به هشت سال پیش یعنی سال۱۳۹۲ بین ۷ تا ۱۱ برابر افزایش یافته است.

قبادی دانا با اشاره به ماده ۷۹ قانون برنامه ششم گفت: برابر این ماده متوسط مستمری مددجویان باید ۲۰ درصد حداقل دستمزد باشد؛ هرچند طی سال‌های گذشته مستمری مددجویان افزایش‌هایی داشته، اما میزان مستمری هیچ گاه معادل ۲۰ درصد حداقل دستمزد نبوده است.

وی افزود: در بودجه سال ۱۴۰۰ این امر در راستای سیاست‌های نظام با هدف کاهش فقر مطلق و کمک به بهبود وضعیت معیشتی جامعه هدف نهاد‌های حمایتی، انجام شد.

پرداخت مستمری اردیبهشت ماه و مابه التفاوت مستمری فروردین با مبالغ جدید

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اعلام اینکه مستمری اردیبهشت ماه سالجاری با اعمال افزایشی تا حدود ۲۰ درصد حداقل دستمزد پرداخت شد اضافه کرد: امید است مابه التفاوت مستمری فروردین ماه نیز پس از تامین اعتبار پرداخت شود.

قبادی دانا گفت: در سال ۱۳۹۲ متوسط مستمری مددجویان حدود ۱۲ درصد حداقل دستمزد بوده است، اما در سال ۱۴۰۰ میانگین مستمری حدود ۵۰۰ هزار تومان است که در مقایسه با سال۹۲ حدود ۸ برابر افزایش داشته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اذعان به تورم موجود و بالا بودن نسبی خط فقر، خاطرنشان کرد: افزایش صورت گرفته و رسیدن به ۲۰ درصد حداقل مبلغ دستمزد، گامی مهم در جهت کاهش مشکلات ناشی از فقر مطلق است.

رییس سازمان بهزیستی گفت: در هشت سال گذشته حداقل دستمزد ۵ برابر شده در حالی که مستمری مددجویان بهزیستی طی این مدت بطور میانگین ۸ برابر شده است.

وی یادآور شد: تعداد مددجویان مستمری بگیر سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۲ حدود ۵۰۷ هزار و ۳۱۱ خانوار بوده است در حالیکه این تعداد در سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۷۸ هزار و ۵۵۶ خانوار افزایش داشته است.

قبادی دانا افزود: مستمری دریافتی از سال ۹۲ تا سال‌جاری در خانوار یک نفره از ۵۳۰ هزار ریال به سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، خانوار دو نفره از ۶۰۰ هزار ریال به پنج میلیون ریال، خانوار سه نفره از ۷۱۰ هزار ریال به هفت میلیون ریال خانوار چهار نفره از ۸۲۰ هزار ریال به ۹ میلیون ریال و خانوار پنج نفره به بالا از یک میلیون ریال به ۱۱ میلیون ریال افزایش یافته است.

تجمیع منابع پرداخت مستمری

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این که اتفاق خوب دیگر در این خصوص تجمیع اعتبارات مستمری ماهانه مددجویان است گفت: تاکنون مستمری ماهیانه مددجویان از دو محل اعتبارات سازمان هدفمندی یارانه‌ها و اعتبارات سازمان بهزیستی تحت دو عنوان مستمری و افزایش مستمری واریز می‌شد که همزمان با اعمال ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه و افزایش اعمال شده، واریزی‌ها یکسان سازی شده و ماهیانه تحت عنوان مستمری توسط سازمان بهزیستی به حساب مددجویان واریز خواهد شد.

قبادی دانا در پایان با قدردانی از حمایت‌های موثر دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان‌های برنامه و بودجه و هدفمندی یارانه‌ها و پیگیری‌های مستمر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراز امیدواری کرد: افزایش صورت گرفته در مستمری گره‌گشای بخشی از مشکلات جامعه هدف بهزیستی باشد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: