تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.
در کمتر از ۲ روز مانده به آغاز برگزاری

دبیر سی‌و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر آخرین جزئیات این رویداد سینمایی را در کمتر از ۲ روز مانده به آغاز برگزاری آن تشریح کرد.

کد خبر: ۹۲۶۱۴
۱۲:۲۸ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر

دیدارنیوز: دومین نشست خبری محمدمهدی عسگرپور دبیر سی‌و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر صبح امروز دوشنبه سوم خرداد به صورت مجازی در پردیس چارسو؛ محل برگزاری این رویداد سینمایی برگزار شد.

عسگرپور در ابتدای این نشست با اشاره به آزادسازی خرمشهر و گرامی داشت این روز به ارائه توضیحاتی درباره شرایط برگزاری جشنواره پرداخت و پس از آن گزارشی از ترکیب فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف ارائه کرد.

وی افزود: دوستان ما تلاش زیادی برای فراهم آوردن شرایط برگزاری جشنواره کردند که اگر تعداد حاضر در این رویداد را معرفی کنم، همه متوجه خواهند شد تلاش زیادی با کمترین امکانات صورت گرفته است، واقعیت این است که امکانات ما زیاد نبوده است.

دبیر سی‌و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ادامه داد: همان‌طور که قبلاً هم اعلام شده بود، بخش‌های رقابتی این دوره در قالب دو بخش اصلی سینمای سعادت و جلوه‌گاه شرق برگزار می‌شود.

وی گفت: در بخش سینمای سعادت، فیلم‌های «حافظ برادر» از ترکیه، «کوهستان جادویی» از هلند، «گذار» از ژاپن، «اگر باد بایستد» از ارمنستان، «عوامل انسانی» از آلمان، «هلن» از فنلاند، «نور طبیعی» از مجارستان، «ما اینجاییم ما نزدیکیم» از اوکراین، «معجزه» از کره جنوبی، «بن‌بست» از اسلوونی، «جزیره دروغ» از اسپانیا، «بهداشت اجتماعی» از کانادا و سه فیلم از ایران، شامل «میجر»، «شهربانو» و «گیسوم» به رقابت می‌پردازند.

عسگرپور در ادامه افزود: در بخش جلوه‌گاه شرق هم فیلم‌های «۲۰۰ متر» از اردن، «سگ‌ها دیشب نخوابیدند» از افغانستان، «انیما» از چین، «در سایه» از ترکیه، «در کنار دریا» از ژاپن، «به زیر آسمان و زمین» از فرانسه، «من به آتش نمی‌زنم» از کره جنوبی، «جاده‌ای به بهشت» از قرقیزستان، «سلما» از عمان و سه فیلم ایرانی «سیارک»، «صحنه‌زنی» و «افسانه بناسان، غول چراغ جادو» رقابت می‌کنند.

 

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: