تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

بررسی‌های جدید توانیر نشان می‌دهد که قریب به ۲۰۰۰ مگاوات مصرف برق تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور است و مصرف بدون کنترل این حوزه را یکی از عوامل اصلی بروز قطعی‌های برق این روز‌ها می‌دانند.

کد خبر: ۹۲۴۹۱
۱۳:۲۲ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۰

برآورد جدید از مصرف برق تولیدکنندگان غیرمجاز رمزارز/ تولید رمز ارز خانگی مساله‌ساز شد

 

دیدارنیوز ـ روز گذشته کسری برق در شبکه برق کشور به رقم عجیب و بی سابقه ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ مگاوات رسید. این کسری عجیب و بی سابقه کارشناسان صنعت برق را بر آن داشت تا بررسی‌های جدیدی روی علل ناترازی بالای تولید و مصرف برق داشته باشند.

بررسی‌های جدید توانیر نشان می‌دهد که قریب به ۲۰۰۰ مگاوات مصرف برق تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور است. با وجود آنکه از روز گذشته مقرر شد تا ۳۰۰ مگاوات مجموع مصرف برق تولیدکنندگان مجاز و دارای مجوز رمز ارز، در ساعات پیک، با هماهنگی توانیر و این تولیدکنندگان، به صفر برسد، اما صنعت برق به علت اشرافی که روی مصرف غیرمجاز تولیدکنندگان رمز ارز ندارد، مصرف بدون کنترل این حوزه را یکی از عوامل اصلی بروز قطعی‌های برق این روز‌ها می‌داند.

طبق گزارش‌های جدید صنعت برق، تولید غیرمجاز رمز ارز‌ها به اشتراک‌های خانگی نیز رسیده و علاوه بر آسیب‌هایی که این قبیل مصارف می‌تواند به تجهیزات شبکه و حتی درون ساختمان وارد کند، در صورتی که شرکت‌های توزیع متوجه استفاده غیرمجاز از یک اشتراک برای تولید رمز ارز شوند، طبق قانون، اشتراک مربوطه به طور کامل قطع خواهد شد.

توانیر همچنین به منظور تسهیل در شناسایی تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز، پاداش ۲۰ میلیون تومانی به گزارش دهندگان شناسایی مراکز غیرمجاز پرداخت می‌کند و اطمینان داده که اسامی گزارش دهندگان محفوظ خواهد ماند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: