تیتر امروز

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.
کارشناسان سیاسی و شگفتی‌های انتخابات ۱۴۰۰
برد قاطع رئیسی، گستردگی آرا باطله و شکست سنگین اصلاح‌طلبان

کارشناسان سیاسی و شگفتی‌های انتخابات ۱۴۰۰

ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهوری ایران شد. اما این‌بار آمار آرای باطله و سفید انتخابات ریاست جمهوری شگفتی آفریده است. از طرف دیگر رای عبدالناصر همتی نیز بسیاری از اصلاح طلبان را شوکه کرده است.

ماریا ون کرخوف مدیر فنی سازمان بهداشت جهانی گفت: نوع جهش یافته ویروس کرونا موسوم به B.۱.۶۱۷ در مطالعات اولیه نشان داده که بسیار آسانتر از نوع اولیه این ویروس منتقل می‌شود و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این نوع از ویروس می‌تواند برخی از سازوکار‌های محافظتی واکسن‌ها را دور بزند، هر چند که هنوز واکسن‌ها موثر قلمداد می‌شوند.

کد خبر: ۹۰۹۲۵
۱۴:۴۶ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

سازمان جهانی بهداشت ویروس کرونای هندی

دیدارنیوز ـ ماریا ون کرخوف مدیر فنی سازمان بهداشت جهانی در زمینه بیماری کووید-۱۹ گفت: این سازمان ویروس کرونای هندی را که سه بار جهش یافته و بسیار مسری است، از «نوع نگران کننده» این ویروس طبقه بندی کرده و این موضوع نشان می‌دهد که ویروس کرونای هندی اکنون به تهدیدی علیه سلامت جهان تبدیل شده است.

شبکه خبری سی ان بی سی به نقل از این مقام سازمان جهانی بهداشت افزود: سازمان متبوعش جزییات بیشتری را بر اساس گزارش هفتگی این سازمان درباره همه گیری کرونا در روز سه شنبه ارائه می‌دهد، اما نوع جهش یافته ویروس موسوم به B.۱.۶۱۷ در مطالعات اولیه نشان داده که بسیار آسانتر از نوع اولیه این ویروس منتقل می‌شود و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این نوع از ویروس می‌تواند برخی از سازوکار‌های محافظتی واکسن‌ها را دور بزند، هر چند که هنوز واکسن‌ها موثر قلمداد می‌شوند.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد در عین حال گفت که به مطالعات بیشتری نیاز هست.

سازمان جهانی بهداشت گفته اگر یک نوع از ویروس جهش یافته سرعت انتقال بیشتری داشته باشد، قدرت کشندگی بیشتر و مقاومت آن دربرابر درمان یا واکسن‌ها بیشتر باشد می‌تواند «نگران کننده» قلمداد شود.

نوع جهش یافته ویروس کرونا در هند بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز روزانه به طور متوسط به مرگ سه هزار و ۸۷۹ نفر منجر می‌شود هر چند گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد که آمار رسمی کمتر از شمار واقعی جان باختگان ارائه می‌شود.

آمار این دانشگاه نشان داده که در هفت روز گذشته دستکم روزانه حدود ۳۹۱ هزار مورد جدید به ویروس مبتلا شده اند که افزایش ۴ درصدی نسبت به یک هفته قبل را نشان می‌دهد. ویروس جهش یافته هندی تاکنون به برخی کشور‌ها از جمله آمریکا نیز سرایت کرده است.

کرونا تاکنون باعث ابتلای بیش از ۱۵۹ میلیون نفر در سطح جهان شده که از این تعداد سه میلیون و ۳۰۸ هزار و ۶۹۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: