تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

مرز‌های ایتالیا به روی گردشگران باز می‌شود

ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا که کشورش از رکورد داران بیشترین ابتلا به ویروس کرونا در جهان است، اعلام کرد که مرز‌های این کشور از نیمه ماه مه (اواخر اردیبهشت) به روی گردشگران خارجی باز می‌شود.

کد خبر: ۹۰۰۵۶
۱۱:۱۲ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

مرز‌های ایتالیا به روی گردشگران باز می‌شود

دیدارنیوز ـ به گزارش روزنامه گاردین، دراگی ضمن تاکید بر اینکه ایتالیا آماده بازگشت به عرصه جهانی است گفت که دولت بدون نیاز به قرنطینه به زودی در ماه جاری به گردشگران اجازه ورود به کشور را خواهد داد.

به گفته یک منبع آگاه در وزارت گردشگری ایتالیا، بازدیدکنندگانی که یک واکسن مورد تایید اتحادیه اروپا را دریافت کرده، به تازگی از بیماری کرونا بهبود یافته یا آزمایش آن‌ها در ۴۸ ساعت گذشته منفی بوده بدون محدودیت اجازه ورود خواهند یافت.

این قوانین جدید برای تمام کشور‌های به جز آن‌هایی که در فهرست محدودیت‌های مسافرتی ایتالیا از جمله هند و برزیل قرار دارند، اعمال می‌شود. دولت ایتالیا در تلاش است تا صنعت گردشگری خود را دست کم در فصل تابستان نجات دهد.

طبق آمار شورای جهانی مسافرت و گردشگری در ماه آوریل، بخش گردشگری ایتالیا که ۱۴ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص می‌دهد، در سال ۲۰۲۰ مجموعا ۱۲۰.۶ میلیارد دلار از دست داده است.

وزارت بهداشت ایتالیا اعلام کرد که روز چهارشنبه ۲۶۷ تن بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با روز گذشته (۳۰۵ مورد) کاهش داشته با اینحال شمار مبتلایان از ۹ هزار و ۱۱۶ به ۱۰ هزار و ۵۸۵ مورد افزایش یافته است.

از زمان شیوع ویروس کرونا در فوریه سال ۲۰۲۰ در ایتالیا، این کشور ۱۲۲ هزار و ۵ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده که در میان کشور‌های اروپایی بعد از انگلیس دومین کشور و در میان کشور‌های جهان هفتمین کشور رکورد دار ابتلا به بیماری همه گیر است. تا کنون نیز آمار مبتلایان به این بیماری در ایتالیا به ۴ میلیون و ۷۰ هزار نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر