تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، ویدیویی از دونالد ترامپ منتشر شده که او شامگاه چهارشنبه با کارکنان خود در مارالاگو مشغول خداحافظی است و بار دیگر از تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ صحبت میکند.

کد خبر: ۸۹۴۴۱
۱۳:۰۲ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

ترامپ

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه بیزینس اینسایدر، در این ویدیویی که در شبکه اجتماعی تیک تاک به اشتراک گذاشته شده، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا خطاب به جمعیت حاضر می گوید که این اقامتگاه تفریحی خود در ایالت فلوریدا را برای فصل تابستان خالی می کند.

او در این دورهمی به جهت اعلام حمایتش از یک قانونگذار به نام بیلی لانگ اظهار کرد: من فقط میخواهم از همه تشکر کنم. این چیزی شبیه به بستن یک فروشگاه است. حالا ما تابستان را خواهیم گذراند و ماه اکتبر و شاید کمی زودتر بازخواهیم گشت.

چند روز پیش مشاوران ترامپ به بیزینس اینسایدر گفتند که این رئیس جمهور سابق آمریکا و چند دستیار سیاسی او در حال برنامه ریزی برای موقتا جابجا شدن و رفتن به باشگاه گلف او در بدمینستر در ایالت نیوجرسی هستند. گفته شده که انگیزه این اقدام که ظاهرا قریب الوقوع است آب و هوای فلوریدا و بلندپروازی های سیاسی ترامپ است.

قرار است مارالاگو بعد از مراسم روز یادبود در تاریخ ۳۱ مه، زمانی که آب و هوای فلوریدای جنوبی گرم و مرطوب می شود تعطیل شود. همچنین یک انگیزه دیگر ترامپ دسترسی آسانتر به حامیان مالی نیویورکی در ضمن تلاشهایش برای ایجاد عملیات سیاسی پسا ریاست جمهوری خود است.

ویدیوهای دیگری از مراسم آن شب منتشر شده که نشان میدهند ترامپ درباره تحقیقات بابت شمارش مجدد آرای انتخابات ۲۰۲۰ در ماریکوپا کانتی واقع در ایالت آریزونا حرف میزند.

بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر، ترامپ با تعصب از دستیارانش درباره فرآیند بازشماری آرای انتخابات ۲۰۲۰ در آریزونا با رهبری جمهوریخواهان سوال می پرسد. او گفت: آریزونا را تماشا کنید. چیزهای خیلی جالبی در آریزونا اتفاق می افتد.
در یک ویدیوی دیگر اشتراک یافته در یوتیوب، ترامپ بررسی فرآیند بازشماری آرا در آریزونا را به نشانه انجام بررسی های دیگر در آینده در ایالتهای دیگر تحسین می کند.

او می گوید: بیایید ببینیم آنها چه چیزی پیدا می کنند. من تعجب نخواهم کرد اگر آنها هزاران و هزاران و هزاران رای را پیدا کنند. ما قرار است خیلی سریع نظاره گر آن باشیم و بعد از آن ما نظاره گر پنسیلوانیا خواهیم بود، نظاره گر جورجیا و در ادامه شما نظاره گر میشیگان و ویسکانسین و نیوهمپشایر خواهید بود.

او مجددا ادعای بی اساس تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ را مطرح کرده و گفت: این یک انتخابات همراه با تقلب بود. همه آن را میدانند. و ما قرار است به شکل خیلی نزدیک ناظر بر آن باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: