تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

محمد پنجعلی معتقد است هر طور شده باید این تیم پرسپولیس را برای مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا حفظ کرد.

کد خبر: ۸۹۴۱۱
۱۱:۴۵ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

محمد پنجعلی: مطمئنم پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شود

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: پس از درخشش تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، همچنان بحث و بررسی پیرامون عملکرد استقلال، پرسپولیس، تراکتور و فولاد سهم قابل توجهی در رسانه‌ها دارد و کارشناسان و پیش‌کسوتان زیادی در این زمینه نظرات خود را ابراز کرده‌اند. در این راستا با محمد پنجعلی پیش‌کسوت پرسپولیس و تیم ملی درباره سرخ‌پوشان پایتخت گفت‌و‌گویی کوتاه داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

در یک نگاه کلی عملکرد تیم‌های ایرانی را در لیگ قهرمانان آسیا چگونه دیدید؟

به نظرم هر چهار تیم خوب بودند. با توجه به شرایطی که فوتبال ما دارد و مشکلاتی که کم نیست معتقدم نمایندگان ایران فراتر از انتظار ظاهر شدند. جالب‌تر اینکه سه تیم از چهار تیم ما هم به مرحله بعد صعود کردند.

طبیعی است که شما بازی‌های پرسپولیس را بیشتر دنبال کرده باشید. در مورد تیم محبوب‌تان چه نظری دارید؟

پرسپولیس واقعا خوب بازی کرد و این روند در طول هر 6 بازی ادامه داشت. به نظرم تیم پرسپولیس به تکامل تاکتیکی رسیده و به معنای واقعی تیم است. توجه داشته باشید که بچه‌ها هم موقع حمله با هم فشار می‌آوردند و هم موقع دفاع، به صورت تیمی دفاع می‌کردند. نکته مهم دیگر این که فاصله‌ای بین بازیکنان اصلی و ذخیره هم نیست.

آن بازی هم که باختیم در واقع حریف یک گل زد و رفت در قالب دفاعی محض وگرنه آن بازی هم می‌توانست با نتیجه دیگری تمام شود. در کل پرسپولیس آنقدر خوب بود که من آرزو داشتم این بازی‌ها ادامه پیدا کند.

البته ادامه بازی‌ها در شهریور برگزار خواهد شد. در این شرایط چه باید کرد؟

بهترین کار این است که تا جایی که ممکن است بچه‌ها را حفظ کنند. شنیدم تیم‌های دیگر چند تا از بازیکنان پرسپولیس را می‌خواهند. اگر تیم با همین ترکیب و شرایط تاکتیکی حفظ شود مطمئنم که امسال پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شود. این تیم ۱۰۰ درصد پتانسیل قهرمانی را دارد.

احیانا از بین بازیکنان پرسپولیس بازی کدام را بیشتر پسندیدید یا کدام یک فراتر اتز انتظار شما بودند؟

بدون تعارف بگویم که همه بازیکنان خوب بودند و تیم یکدست بود و از بازیکنان ذخیره هم هر کسی وارد زمین شد همه توانش را گذاشت.

به نظر شهریار مغانلو فراتر از انتظار بود. چیزی شبیه به آل‌کثیر در فصل گذشته...

بله، مغانلو خیلی خوب بود. در عین حال از اینکه آل‌کثیر هم گل زد خیلی خوشحال شدم، طفلکی در مدت محرومیتش خیلی صدمه دید. مطمئنم آل‌کثیر روز به روز بهتر می‌شود و با مغانلو خط حمله بسیار خوبی خواهد ساخت.

حالا پرسپولیس باید در لیگ برتر بازی کند در حالی که اینجا هم مدعی است. این همه بازی تیم را فرسوده نمی‌کند؟

به هر حال این اتفاق افتاده و طبیعتا تیم‌هایی که در مرحله مقدماتی بودند اذیت می‌شوند، اما به هر حال فدراسیون و سازمان لیگ باید رعایت حال این تیم‌ها را بکنند چون مشکل برای آنها پیش خواهد آمد. اگر هدف موفقیت در بازی‌های بین‌المللی و آسیایی است باید به این تیم‌ها کمک کنند.

به نظر شما استراتژی پرسپولیس باید روی قهرمانی لیگ باشد یا قهرمانی در آسیا؟

این دو مسابقه به نوعی به هم مربوط هستند. اگر در لیگ برتر خوب نباشیم در آسیا هم خوب نخواهیم بود. به هر حال لیگ ایران هم مهم است. اگر هدف نهایی قهرمانی در آسیاست، مقدمه‌اش بازی‌های داخلی است. در نهایت باید تیم را از نظر روحی و جسمی و بدنی سرحال نگه‌داریم.

پرسپولیس الان در قرنطینه است و در این مورد هم حاشیه‌هایی به وجود آمده. حق با کیست؟

به هر حال قرنطینه شدن پرسپولیس اجتناب‌ناپذیر بود چون از هندوستان آمدند. این یک نظر تخصصی است. اما به هر حال قرنطینه، یک مقداری به تیم صدمه می‌زند. بعد از اتمام دوره قرنطینه باید چند جلسه تمرینی قوی برگزار شود تا تیم به سطح سابقش برگردد. به نظرم باید فاصله مشخصی بین قرنطینه و بازی بعدی پرسپولیس باشد که تیم ضرر نکند. آخرین نکته هم این که به هر حال تغییرات آب و هوایی هم روی تیم اثر می‌گذارد و باید به پرسپولیس فرصت داد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: