تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟
مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس هشدار داد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس با اعلام هشدار بحران کمبود آب در استان، از کاهش قابل توجه میزان ذخایر آب در مخازن سد‌های فارس خبر داد.

کد خبر: ۸۹۳۲۸
۱۵:۵۴ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

خطر بحران آب

دیدارنیوز ـ حمیدرضا دهقانی خاطرنشان کرد: متاسفانه میزان آب موجود در مخازن ۹ سد در حال بهره برداری استان فارس در مقایسه با گنجایش نهایی این سد‌ها ۵۷ درصد و نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل بیش از ۲۴ درصد کاهش یافته است.

به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس، دهقانی گفت: کاهش بارندگی‌ها در سال آبی جاری قطعا شرایط دشواری را به ویژه برای بخش کشاورزی استان فارس با بیشترین میزان مصرف، در پی خواهد داشت و لذا کشاورزان باید نسبت به مدیریت بهتر آب در مزرعه و زیرکشت بردن مناسب اراضی دقت لازم را داشته باشند تا دچار ضرر و زیان نشوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس ادامه داد: متاسفانه کشت بیش از حد مجاز زمین‌های کشاورزی بر مشکلات کم آبی اضافه خواهد کرد.

دهقانی خاطرنشان کرد: اگرچه ما در راستای وظایف خود نسبت به تامین آب بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات قدم برخواهیم برداشت، اما کاهش قابل توجه میزان بارندگی‌های سال آبی ۹۹_۱۴۰۰ که یکی از کم بارش‌ترین سال‌ها در سی سال گذشته است. کاهش حجم میزان آب موجود در پشت سد‌های استان را بدنبال داشته و همچنین آبخوان‌های زیرزمینی دچار کسری مخزن‌های محسوسی شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان فارس از بهره برداران درخواست کرد که برای مصرف بهینه نهایت تلاش خود را انجام دهند و گفت: بر اساس نقشه پهنه بندی بارش استان، نیمه جنوبی وضعیت بسیار نامطلوب، مناطق مرکزی و شمالی وضعیت نامطلوب و مناطق غربی در عین کم بارشی وضعیت کمتر نامطلوبی را نسبت به دیگر مناطق تجربه می‌کنند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: بحران آب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: