تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه سکوت در برابر مجازات‌های جمعی اعمال شده علیه ملت‌های فلسطین، سوریه، یمن و عراق را توجیه ناپذیر دانست و تاکید کرد، حامیان این اقدامات و کسانی که در برابر آنها سکوت می‌کنند، در این جنایات همدست هستند.

کد خبر: ۸۹۳۲۳
۱۹:۰۰ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

مشاور اسد:

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بثینه شعبان، مشاور ویژه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در همایش عربی-بین‌المللی لغو محاصره و تحریم‌های سوریه اظهار کرد: سکوت هیچ دولت و یا طرفی در برابر مجازات‌های جمعی در حق فلسطینی‌ها، سوری‌ها، یمنی‌ها و عراقی‌ها توجیه ندارد و اقدامات یک جانبه و ظالمانه آمریکا علیه میلیون‌ها غیرنظامی بی‌گناه در سوریه و محاصره آنها هیچ گونه وجهه حقوقی و قانونی نداشته بلکه ظلم و ستم این قدرت نظامی حاکم است که برای تسلیم کردن ملتی آرام، باثبات و صلح‌جو و یکی از اعضای بنیانگذار سازمان ملل استفاده می‌شود.

شعبان تاکید کرد: همین زبان استعمارگرانه و گمراه‌کننده‌ای که آمریکا و کشورهای اروپایی برای توصیف این تحریم‌ها استفاده می‌کنند، شراکت در جرم است زیرا آنها حمله تروریستی برنامه‌ریزی‌شده علیه سوریه را "جنگ داخلی" می‌خوانند و مدعی هستند که محاصره و تحریم‌های غیرقانونی برای افراد مشخصی هستند در حالی که این موارد شامل حال تمامی زنان و کودکان و جوانان و سالمندان این کشور بوده و بخش‌های بهداشت، آموزش، غذا، کشاورزی، صنعت و مشاغل سنتی سوریه را هدف قرار داده‌اند.

 مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه در ادامه گفت: پس از جنایات پاکسازی نژادی در حق گروه‌هایی از مردم سوریه که از هزاران سال قبل در این سرزمین در کنار یکدیگر با دوستی می‌زیسته‌اند، اکنون این اقدامات ظالمانه و یک‌جانبه که با عنوان "قانون سزار" شناخته می‌شوند و دیگر موارد اعمال شده علیه مردم سوریه و یمن، در سطح مجازات جمعی در حق مردم سوریه هستند، بنابراین تاییدکنندگان این مجازات‌ها در سطوح مختلف و کسانی که در برابر آنها سکوت کرده‌اند، در این جنایات علیه مردم سوریه همدست هستند.

او افزود: آمریکا به عنوان قدرتی اشغالگر در شمال شرق سوریه آشکارا دست به سرقت گندم و نفت سوری‌ها زده و این مردم را از منابعشان که بر اساس تمامی قوانین موجود و حقوق بی‌المللی و انسانی حق انحصاری آنها هستند، محروم می‌کند، اکنون این سوال مطرح می‌شود که چه قدر زمان لازم است تا وجدان جامعه جهانی بیدار شده و اقدامی برای متوقف کردن این جنایات مجرمان و کنار زدن ظلم از ملت‌های تحت اشغال، تروریسم و تحریم‌هایی که خود به منزله یک جنگ ظالمانه تروریستی-اقتصادی هستند، انجام دهد؟

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: