تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.
با راه‌اندازی سومین نیروگاه خورشیدی در قلب تهران

شهردار منطقه ۱۲ از راه‌اندازی سومین نیروگاه خورشیدی در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه به منظور دستیابی به تولید انرژی‌های پاک خبر داد.

کد خبر: ۸۸۸۷۴
۱۱:۰۹ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

کسب رتبه اول در تولید انرژی‌های خورشیدی برای منطقه ۱۲ پایتخت

دیدارنیوز: علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ ضمن اعلام این خبر با تأکید بر اهمیت تجربه راه‌های تازه برای حفظ محیط زیست شهر تهران گفت: این نیروگاه که در ساختمان مرکزی منطقه احداث شده، بعد از نیروگاه ساختمان ناحیه ۴ و سوله بحران انبار گندم، سومین نیروگاه خورشیدی منطقه است که طی یک‌سال گذشته راه‌اندازی شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان این مطلب که نیروگاه خورشیدی ساختمان مرکزی منطقه دارای ظرفیت ۲۵ کیلوواتی است، افزود: مجموع ظرفیت هر ۳ نیروگاه گفته‌شده به ۱۰۰ کیلووات رسیده که به همین دلیل، منطقه ۱۲ موفق به کسب رتبه نخست تولید انرژی در شهر تهران شده است.

شهردار قلب تهران ضمن یادآوری اینکه این پروژه به دلیل استفاده بهینه از انرژی خورشیدی و کاهش هزینه‌ها و آلایند‌ها از اهمیت فراوانی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد: با گسترش پروژه‌های نیروگاهی در منطقه و بهره‌مندی از انرژی پاک که طرح برخی از آن‌ها در دست تهیه و تدوین است، بتوانیم خدمات شایانی در زمینه کاهش مصرف انرژی و کمک به محیط زیست شهرمان انجام دهیم.

گفتنی است نصب و راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی منطقه ۱۲ در ۴ ساختمان‌ِ مرکزی (۲۵ کیلووات)، ساختمان ناحیه ۴ (۵۰ کیلووات)، ساختمان سوله بحران ناحیه ۴ (۲۵ کیلووات) و ساختمان معاونت خدمات شهری و محیط زیست (۱۵ کیلووات) در دستور کار شهرداری منطقه ۱۲ قرار گرفت که طی یک سال گذشته، سه نیروگاه از این تعداد به بهره‌برداری رسیده و نیروگاه آخر نیز به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد. جمع ظرفیت انرژی تولیدی مورد انتظار از این نیروگاه‌ها ۱۱۵ کیلووات است که ۱۰۰ کیلووات آن تاکنون محقق شده است.

منبع: روابط عمومی منطقه 12

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: