تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود هر نوع ثبت نام برای واکسن کرونا را رد کرد و درباره ورود ویروس کرونای هندی نیز گفت: هنوز این ویروس در ایران دیده نشده، اما باید منتظر ورود آن باشیم.

کد خبر: ۸۸۳۴۶
۱۲:۳۷ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

جهانپور ویروس کرونای هندی

دیدارنیوز ـ کیانوش جهانپور روز یکشنبه در گفتگویی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون موردی از ابتلا به ویروس هندی کرونا در ایران گزارش شده، افزود: تاکنون موردی از این ویروس در کشور گزارش نشده، اما باید منتظر ورود این ویروس به کشور باشیم.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز روز گذشته (شنبه) پس از جلسه این ستاد اعلام کرد: فعلا ویروس جهش یافته انگلیسی نوع غالب ویروس در کشور است که میزان سرایت، بیماری زایی و مرگ آوری آن از ویروس ووهان بیشتر است و جوانتر‌ها را بیشتر مبتلا می‌کند. این ویروس اکنون در کشور تاخت و تاز می‌کند، اما خطر جدید ویروس جهش یافته کرونا در هندوستان است که به شدت مسری است و میزان تلفات بالایی دارد و حتی از ویروس‌های کرونای دیگری مثل انگلیسی، بزریلی و آفریقای جنوبی خطرناکتر است.

وی افزود: استان‌های مرز‌های شرقی که در همسایگی پاکستان و افغانستان هستند باید بیشتر رعایت کنند. به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و استانداران در این مورد توصیه شده و باید تمهیدات لازم را انجام دهند تا بتوانیم این خطر را کنترل کنیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز روز شنبه در نامه‌ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بر توقف نقل و انتقال مسافر به شکل مستقیم و غیرمستقیم از هندوستان تاکید کرد.

هیچ ثبت نامی برای واکسن کرونا نداریم

جهانپور همچنین درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی درباره ثبت نام واکسن در سایت‌های وزارت بهداشت یا نظام پزشکی به خبرنگار ایرنا گفت: فعلا هیچ ثبت نامی برای واکسن کرونا در کشور نداریم. اگر قرار باشد فراخوانی برای واکسیناسیون انجام شود، وزارت بهداشت به طور رسمی اعلام می‌کند. تاکنون چنین فراخوانی نداشته ایم.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره واکسیناسیون بیماران خاص گفت: به این بیماران از جمله بیماران کلیوی، تالاسمی، هموفیلی و ام اس از طریق انجمن‌های این بیماران یا مراکز بهداشتی پیامک می‌شود و زمان و مکان واکسیناسیون آن‌ها به خودشان اعلام می‌شود. سرطان جزو بیماری‌های خاص نیست، اما برای آن دسته از بیمارانی که در مراکز درمان سرطان تحت درمان هستند، هنگامی که اولویت آن‌ها برسد از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود.

هزینه‌های درمان کرونا تحت پوشش بیمه است

جهانپور درباره هزینه‌های درمان کرونا نیز گفت: هزینه‌های درمان کرونا نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته، البته احتمالا با توجه به افزایش نسبی تعرفه‌های پزشکی، تعرفه‌های خدمات درمان بستری و سرپایی به طور کلی رشد نسبی داشته، اما در مورد بیماران کرونا، بیمه‌ها این هزینه‌ها را پوشش می‌دهند و ۹۰ درصد هزینه بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی این بیماران را بیمه‌ها پرداخت می‌کنند.

محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، ۲۸ مهر سال ۹۹ در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره متوسط هزینه درمان کرونا گفته بود: متوسط هزینه هر بیمار مبتلا به کرونا که در بیمارستان دولتی بستری می‌شود، پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان آن را سازمان بیمه سلامت برای افراد تحت پوشش این سازمان پرداخت می‌کند. به طور کلی این سازمان ۹۰ درصد هزینه بیماران بستری و ۷۰ درصد هزینه بیماران سرپایی را اعم از بیماران کرونا و غیر کرونا پرداخت می‌کند.

وی گفت: هزینه تست کرونا نیز در بخش دولتی ۲۵۰ هزار تومان و در بخش خصوصی ۵۸۰ هزار تومان است که سازمان بیمه سلامت ۷۰ درصد میزان تعرفه بخش دولتی را برای بیمه شدگان پرداخت می‌کند.

تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۴۰۰ به طور متوسط حدود ۲۸.۵ درصد نسبت به تعرفه‌های سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: