تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.
معاون شهرسازی شهرداری تهران:

معاون شهرسازی و معماری شهر تهران گفت: متاسفانه تعداد خانه باغ‌ها پس از تصویب مصوبه خانه باغ، بسیار کم است و دلیل آن نیز وجود جریانی قدرتمند در ساخت و ساز در باغ‌ها است.

کد خبر: ۸۸۲۳۶
۱۶:۴۴ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

خانه باغ های تهران

دیدارنیوز ـ عبدالرضا گلپایگانی در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد سه ساله خود، در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد خانه باغ‌های ساخته شده پس از تصویب مصوبه خانه باغ، گفت: جریان قدرتمندی که در حاشیه ساخت و ساز باغ‌ها شکل گرفته، مربوط به بسیاری از کسانی است که خرید باغ و معامله‌های آن‌ها را با هدف ساخت برج باغ انجام داده‌اند.

وی افزود: قطعاً این باغ‌ها توسط کسانی که دنبال ساخت برج باغ بوده‌اند، خریداری شده لذا اصولاً باید ساخت و ساز در باغ‌ها رخ ندهد و اگر جلوی این کار گرفته شود یعنی آنچه قانون گذار به دنبالش بوده، به آن رسیده است.

معاون شهرسازی شهرداری تهران عنوان کرد: حال اینکه این هدف قانونگذار چقدر با واقعیت جامعه فاصله دارد، موضوع جدایی است.

وی تاکید کرد:، اما به طور کلی متأسفانه تعداد پروانه‌های خانه باغ‌ها پس از تصویب مصوبه خانه باغ بسیار کم و محدود بوده و شاید این امر بازنگری در ضوابط را اجرایی کند. اما این بازنگری هم با رویکرد حفظ باغات خواهد بود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: