تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

سازمان لیگ فوتبال ایران، تصمیمی مبنی بر تغییر زمان دیدار برگشت تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال ندارد و بر اساس برنامه اعلام شده قرار است این مسابقه ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در چارچوب رقابت های هفته ۲۳ لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شود.

کد خبر: ۸۸۲۰۸
۱۵:۳۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

شهرآورد ۹۵،

دیدارنیوز - نیم فصل اول بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، استقلالی‌ها برگزاری شهرآورد ۹۴ با پرسپولیس را منوط به برابر شدن تعداد دیدارهای دو تیم کردند و سازمان لیگ را از این بابت تحت فشار قرار دادند؛ اتفاقی مشابه این‌بار پیش از شهرآورد ۹۵ برای پرسپولیسی‌ها رخ داده و تهدید کرده‌اند در صورت برابر نشدن دیدار دو تیم، مقابل آبی‌پوشان به میدان نمی‌روند.

در نیم فصل اول بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران به دلیل درخواست مسئولان باشگاه پرسپولیس که عازم مسابقات آسیایی بودند، این دیدار با تعویق روبرو و موجب شد تعداد دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در شرایط نابرابری قرار گیرد؛ مسئله ای که با واکنش باشگاه استقلال همراه و اعلام شد تا زمانی که دیدارهای پرسپولیس برابر نساجی، ذوب‌آهن و سپاهان برگزار نشود و تعداد دیدارهای دو تیم در شرایط برابر قرار نگیرد، مقابل پرسپولیس به میدان نخواهند رفت.

حال چالشی مشابه در نیم فصل دوم لیگ برتر گریبان سازمان لیگ را گرفته و به دلیل تعویق دیدار تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال تهران، دو تیم پرسپولیس و استقلال در شرایط نابرابر از نظر تعداد بازی قبل از شهرآورد پایتخت قرار گرفته‌اند و پرسپولیس اعلام کرده اگر عدالت و مساوات در مورد تعداد برابر بازی برقرار نشود، پرسپولیس وارد شهرآورد ۹۵ نخواهد شد.

طبق قانون، سازمان لیگ فوتبال ایران مکلف به برگزاری رقابت ها در شرایط برابر از نظر تعداد در دو هفته پایانی است و اجباری در رابطه با سایر رقابت های برگزار شده در طول فصل ندارد و با توجه برنامه لیگ قهرمانان آسیا و اردوی پیش روی تیم ملی فوتبال ایران به منظور برگزاری رقابت های مقدماتی جام جهانی، شرایط برای تغییر و جابجایی مسابقات نیست و در نهایت قرار است ابتدا دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال برگزار و در مورد زمان برگزاری دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال تهران به عنوان دیدار معوقه از سری رقابت های هفته بیستم لیگ برتر، بعدا تصمیم گیری شود و امکان برگزاری این مسابقه در هفته های بعدتر وجود دارد.

باید خاطرنشان کرد که دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران قرار است ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه آزادی در چارچوب رقابت های هفته ۲۳ لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: