تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به کیلویی پنج هزار تومان خبر داد.

کد خبر: ۸۷۸۹۸
۱۲:۱۴ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

محمدرضا رشیدی خرید گندم

دیدارنیوز ـ محمد رشیدی پیش از ظهر امروز با اشاره به مشکلات کشاورزان و لزوم حمایت از آن‌ها اظهار کرد: متأسفانه سال گذشته کمبود شدید بارندگی مشاهده شده که در این شرایط باید حمایت جدی از کشاورزان صورت گیرد.

وی افزود: در همین راستا و در راستای تحقق شعار سال در بخش کشاورزی و پشتیبانی از تولید، پیگیری‌های بسیاری از سوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از کشاورزان گندمکار صورت گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و با موافقت رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه مقرر شد، با توجه به کمبود شدید بارندگی مبلغ یک هزار تومان به قیمت تضمینی گندم (چهار هزار تومان) به عنوان جایزه تحویل اضافه شود.

رشیدی گفت: با اضافه شدن این مبلغ در حال حاضر قیمت خرید تضمینی گندم به کیلویی پنج هزار تومان رسیده است.

منبع: مهر
برچسب ها: کشاورزان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
0
0
نرخ واقعی گندم امروز نمیبایست کمتر از 7500تومان باشه و کمتر از،این مبلغ هیچ سودی نصیب کشاورزان نمکنه. سال اینده نیزذبا این نوع قیمت گزاری دولت سطح کشت گندم به مراتب کمتر خواهد شد و اراضی کشت شده هم همچون امسال تغذیه کافی نمیشوند و محصول خوبی نخواهند داد چر ا که هزینه ان بسیار بالاست و اصلا توجیح اقتصادی با این قیمت گندم نداره و این اسیب جدی به مزارع گندم خواهد بود. نمیتوان با زوراین تا ابد کشاورزان را مجبور نمود که گندمشان را به دولت بدهند. تجربه ای که بارها تجربه شده ولی دولتمرادان ما گوش شنوائی ندارند. کشاورزان در حال تغیر کشت خود هستند. ضرر و زیان را هیچ عقل سالمی ادامه نمیدهد. امسال بیشتر از 5ملیون تن گندم نخواهد توانست دولت که بخرد از کشاورزان