تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شورای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: در فروردین ماه امسال شاهد افزایش ۲۰ درصدی در مصرف برق هستیم که لازم است از هم اکنون برنامه‌ریزی برای کنترل مصرف صورت گیرد.

کد خبر: ۸۷۷۸۴
۱۹:۲۱ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
دیدارنیوز ـ افزایش دمای هوای کشور در روز‌های آخر فروردین ماه امسال روز‌های گرمتری را نوید می‌دهد.

در همین رابطه «مصطفی رجبی مشهدی» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امسال گرمای هوا در کشور زودتر آغاز شده به گونه‌ای که نسبت به پارسال با افزایش ۵ درجه‌ای همراه است و این امر استفاده زودتر دستگاه‌های سرمایشی را اجتناب ناپذیر کرده است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به کاهش بارش‌ها چاه‌های کشاورزی نیز پمپ‌های خود را زودتر روشن کرده اند.

معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران خاطرنشان کرد: مصرف صنایع نیز امسال با رشد ۲۶ درصدی همراه شده که نشانه رونق تولید در کشور است.

رجبی مشهدی گفت: امسال و تاکنون شاهد افزایش ۲۰ درصدی در مصرف برق هستیم که لازم است از هم اکنون برنامه ریزی در این باره صورت گیرد.

براساس تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان مصرف برق کشور در حالی در ساعت ۲۱ و ۱۵ روزگذشته به رقم ۴۴ هزار و ۶۵۸ مگاوات رسید که پارسال در همین بازه زمانی میزان مصرف ۳۶ هزار و ۳۶۱ مگاوات بود که رشد ۸ هزار و ۲۹۷ مگاواتی را نشان می‌دهد.

مصرف برق صنایع نیز در این ساعت به رقم ۵ هزار و ۲۷۶ مگاوات رسیده که بیانگر مصرف برق در جایگاه مولد کشور و نشان از رونق تولید است.

این درحالی است که صنایع درساعت ۱۴ و ۳۶ دقیقه روزگذشته هم مصرفی به میزان ۵ هزار و ۱۵۸ مگاوات داشتند.

اما سایر بخش‌ها در این ساعت ۴۳ هزار و ۷۳۹ مگاوات برق مصرف کرده بودند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و مصرف ۳۴ هزار و ۲۳۳ مگاواتی رشد ۹ هزار و ۵۰۶ را نشان می‌دهد.

روز گذشته ۳ هزار و ۵۳۶ مگاوت برق مورد نیاز از منابع تجدید پذیر تامین شده است.

سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان خوش مصرف اگر نسبت به پارسال مصرف خود را ۱۰ درصد کاهش دهند از پاداش‌های در نظر گرفته شده برخوردار خواهند شد و کاهش ۱۰ درصد مشمول تخفیف ۲۰ درصدی در قبض خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق در باره مشترکان پر مصرف خاطرنشان ساخت: مشترکان پرمصرف که تا کنون اقدامی برای مدیریت مصرف نکرده اند از خردادماه مشمول ۱۶ درصد تعرفه اضافه‌تر خواهند شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: